ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan si postil služby svojich talentovaných mladíkov
zdroj: skslovan.com

Slovan si postil služby svojich talentovaných mladíkov

„Belasí“ pred novou sezónou podpísali profesionálne zmluvy s opciami na následné predĺženie s viacerými hráčmi zo svojej Akadémie. Tá bola otvorená koncom roka 2015 v areáli štadióna v Prievoze

Bratislavský Slovan v ostatných dňoch priviedol do svojho tímu posily z Holandska, no v klube chcú stavať aj na odchovancoch. Dôkazom toho je fakt, že s viacerými z nich podpísal klub profesionálne kontrakty.

„Belasí“ pred novou sezónou podpísali profesionálne zmluvy s opciami na následné predĺženie s viacerými hráčmi zo svojej Akadémie. Tá bola otvorená koncom roka 2015 v areáli štadióna v Prievoze.

Ako uvádza klubový web skslovan.com, profesionálne kontrakty podpísali mladíci Dominik Greif, Adam Laczkó, Juraj Kotula a Samuel Šefčík, starší dorastenci Frederik Valach a Patrik Pinte i šestnásťročný ofenzívny záložník a slovenský mládežnícky reprezentant Denis Potoma.

Klub okrem spomenutých hráčov rieši aj budúcnosť ďalších talentov. Jedným z nich je osemnásťročný útočník Kevin Kele, ktorý už stihol debutovať i skórovať v najvyššej súťaži. Kele je v Slovane na hosťovaní zo Šale a v najbližšom roku zabojuje o profesionálnu zmluvu. Na základe jeho výkonnosti sa klub rozhodne, či ho angažuje.

{+t89589}

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo sprofesionálniť prácu v mládeži. V priebehu minulého roka prišlo do klubu viacero kvalitných trénerov i asistentov, čo sa prejavilo aj na celkových výkonoch a výsledkoch mládežníckych tímov. Okrem toho sme sa vo viacerých mládežníckych kategóriách výrazne posilnili o mladých a perspektívnych futbalistov. Zároveň sa nám podarilo vyplniť pozíciu mládežníckeho skauta. Na tejto pozícii už vyše dva mesiace pracuje Jozef Kurta, ktorý pre nás mapuje celé Slovensko. Momentálne sa zameriavame najmä na kategórie U14 a U15. Uvedomujeme si, že proces výchovy je dlhodobý a musíme byť všetci trpezliví,“ povedal pre skslovan.com viceprezident Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk