ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Breznaník sa vracia do Podbrezovej
zdroj:

Breznaník sa vracia do Podbrezovej

"Dúfam, že sa dám v Podbrezovej dokopy a začnem pravidelne hrávať. Potom to pre mňa nemusí byť konečná stanica v mojej kariére," povedal Breznaník

Bývalý slovenský reprezentant Michal Breznaník sa po necelých desiatich rokoch vracia do Podbrezovej. Tridsaťročný ľavý obranca, respektíve stredopoliar sa dohodol s vedením ŽP Šport na dvojročnej spolupráci. Informoval o tom denník Šport vo svojom štvrtkovom vydaní.

Breznaník hral za klub z Horehronia už v dorasteneckom veku, v podbrezovskom "áčku" si odkrútil dve sezóny. V decembri 2006 smerovali jeho kroky do Slovana Bratislava, následne pôsobil v Liberci či ruskom Amkare Perm. Naposledy hosťoval na jar 2016 v Dukle Praha zo Sparty Praha. Na Letnej má kontrakt do 30. júna, potom sa stane podbrezovským hráčom. "Michal u nás vyrástol pre veľký futbal a teraz sa k nám vracia," uviedol pre denník Šport prezident fortunaligového klubu Július Kriváň. "Dakedy dávno sme sa dohodli, že keď bude príležitosť, rád príde. Splnil to a nám zaplní miesto v zostave na ľavej strane, kde to potrebujeme. Čoskoro bude papierovo voľný hráč a tak išlo o dohodu medzi nami a Michalom na jeho podmienkach v zmluve, ktoré sme z väčšej časti akceptovali. Ak by dosahoval výkonnosť, ktorá by ho znovu "odporúčala" do zahraničného klubu, vieme sa dohodnúť na prípadnom prestupe," dodal Kriváň na adresu desaťnásobného slovenského reprezentanta.

Po angažovaní Vratislava Greška v roku 2011 sa tak Podbrezovej podarilo uloviť ďalšiu veľkú rybu. Breznaníka však trápia už šiesty týždeň problémy so slabinami a ich stav sa nezlepšuje. Nestihne ani začiatok letnej prípravy. "Dúfam, že sa dám v Podbrezovej dokopy a začnem pravidelne hrávať. Potom to pre mňa nemusí byť konečná stanica v mojej kariére," povedal Breznaník.

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk