ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Slovana mieri ďalší odchovanec Ajaxu Amsterdam
zdroj: skslovan.com

Do Slovana mieri ďalší odchovanec Ajaxu Amsterdam

Lorenzo Burnet je odchovancom mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam. V najvyššej holandskej súťaži odohral päť sezón za Groningen, kde pravidelne nastupoval v základnej zostave

Zdá sa, že Slovan Bratislava sa v novej sezóne bude spoliehať predovšetkým na futbalistov z Holandska. Ako dnes "belasí" informovali na svojom oficiálnom webe, dohodli sa na spolupráci s Lorenzom Burnetom. Ten je odchovancom mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam. V najvyššej holandskej súťaži odohral päť sezón za Groningen, kde pravidelne nastupoval v základnej zostave. Pripísal si aj štarty v mládežníckych reprezentáciách Holandska.

Dvadsaťpäťročný futbalista nastupuje na poste ľavého obrancu, v prípade potreby je využiteľný aj na ľavom krídle. Kariéra novej posily belasých naplno odštartovala v Ajaxe Amsterdam, kde Burnet pôsobil od svojich trinástich rokov. V známom holandskom klube si prešiel mládežníckymi kategóriami a v roku 2011 odišiel do Groningenu. Za Groningen odohral Burnet celkom 123 stretnutí a zaznamenal v nich päť presných zásahov. Zahral si aj v Európskej lige a v ročníku 2014/15 sa radoval zo zisku Holandského pohára. V sezóne 2015/16 sa Burnet predstavil v 24 zápasoch a raz skóroval.

Lorenzo Burnet reprezentoval Holandsko v mládežníckych výberoch do 17, 19 a 21 rokov. V reprezentácii nastúpil trinásťkrát a pripísal si tri góly.

„Získavame vynikajúceho a cenného hráča, ktorý v minulej sezóne patril medzi opory zadných radov v holandskom Groningene. Jeho rýchlosť a ťah na bránu je presne to, čo súčasný Slovan potrebuje. Burnet je ďalším hráčom do mozaiky, aby sme dokázali produkovať taký herný prejav, ktorý bude baviť fanúšikov a napĺňať víziu klubu. Sledovali sme ho naživo vo viacerých zápasoch a viacerí sme sa zhodli na tom, že bude pre nás vhodnou posilou. S kvalitnými a perspektívnymi hráčmi chceme podpisovať dlhoročné kontrakty a Burnet je po Lesley De Sa ďalším hráčom so štvorročnou zmluvou,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. 

Informácie pochádzajú z webu skslovan.com.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk