ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinu posilnil niekdajší nemecký mládežnícky reprezentant
zdroj: mskzilina.sk

Žilinu posilnil niekdajší nemecký mládežnícky reprezentant

„Verím, že mi klub pomôže vo futbalovom raste a ja na oplátku pomôžem tímu napredovať a stúpať v tabuľke. Chcem ukázať svoj potenciál, hrať čo najčastejšie a získať majstrovský titul," neskrýva najvyššie ambície

Len pred niekoľkými dňami sa skončila sezóna 2015/2016 a Žilinčania už pripravujú káder na nový ročník. Dnes na svojom klubovom webe informovali o príchode novej posily, 24-ročného nemeckého záložníka Christophera Mandiangua. Ten sa s vedením klubu dohodol na dvojročnej spolupráci.

Ako uvádza mskzilina.sk, ide o odchovanca Borussie Mönchengladbach, ktorý pôsobil aj v mládežníckych reprezentáciách Nemecka. Naposledy hral v škótskej Premiership v tíme Hamilton Academical F.C. Ofenzívny stredopoliar, ktorý už bol pod Dubňom na skúške, si vyskúšal okrem nižších nemeckých líg aj druhú najvyššiu holandskú futbalovú súťaž, kde si v dvanástich zápasoch pripísal dva góly.

„Som ľavonohý krídelník, môžem hrať na hociktorej strane. Strávil som tu pár dní pred mesiacom, cítil som sa tu fajn, rozumel som si s hráčmi aj trénermi," opísal prvé pocity zo Žiliny: „Dôležitý však nie je iba môj pocit, ale spôsob hry, akým sa Žilina prezentuje. Veľmi mi vyhovuje tento štýl a filozofia klubu celkovo."

„Verím, že mi klub pomôže vo futbalovom raste a ja na oplátku pomôžem tímu napredovať a stúpať v tabuľke. Chcem ukázať svoj potenciál, hrať čo najčastejšie a získať majstrovský titul," neskrýva najvyššie ambície rodák z Demokratickej republiky Kongo.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk