ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veľký prievan v Slovane, tu sú prvé zmeny!
zdroj: TASR

Veľký prievan v Slovane, tu sú prvé zmeny!

"Ako som nedávno povedal, nebudeme prihliadať na meno či skúsenosti, rozhodujú totiž kritériá. Tí, ktorí ich nesplnili, budú jednoducho umiestnení na transfer listinu,“ prezradil Ivan Kmotrík ml.

Bratislavský Slovan opäť ukončil sezónu bez trofeje, čo sa v klube hodnotí viac než negatívne. „Belasí“ majú stále najvyššie ciele, no dvanásťbodová strata na AS Trenčín hovorí jasnou rečou. Aj preto v lete nastane v kádri poriadny prievan. Tréner Papavasiliou už avizoval, že potrebuje nových hráčov, ktorí mu budú pasovať do jeho koncepcie.

Ako uvádza klubová stránka Slovana, hráči mali do konca sezóny šancu na to, aby sa ukázali. Mnohí z nich nepresvedčili, a preto v lete odídu. Iní budú zbierať skúsenosti na hosťovaniach.

„Hráči mali ultimátum, aby zabojovali o miesto v klube tak, aby zotrvali. Bohužiaľ, niektorí k tomu nepristúpili tak, ako mali. Ako som nedávno povedal, nebudeme prihliadať na meno či skúsenosti, rozhodujú totiž kritériá. Tí, ktorí ich nesplnili, budú jednoducho umiestnení na transfer listinu,“ prezradil pre skslovan.com viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

{+t88619}

Ten dodal, že do tímu čoskoro pribudne viacero nových hráčov. Tým sa ale, samozrejme, musí utvoriť priestor. A voľného miesta bude zdá sa dosť. Tak pekne poporiadku. V Slovane už nebude pokračovať ľavý obranca Jakub Podaný, český brankár Karel Hrubeš ani stopéri Claude Dielna a Moise Adilehou. Dávid Hudák, Adrián Kopičár a Juraj Kotula by mali absolvovať hosťovanie, Filip Ďuriš a Robert Matejka sú zaradení na prestupovú listinu, prípadne môžu takisto odísť na hosťovanie. Marko Milinković je už v Turecku, klub okrem neho opustia aj Slobodan Simović, Mauro Gonzalez, Nermin Crnkić, Patrik Sabo a Matej Jakúbek. Podobný osud zrejme čaká aj Samuela Štefánika, ktorý sa síce do Slovana vráti z hosťovania, no v klube nezotrvá.

{+t89873}

Neistá je aj budúcnosť ikony a kapitána tímu Róberta Vitteka. Tomu podľa informácií klubového webu o mesiac vyprší kontrakt.

S akým kádrom teda Slovan začne 5. júna letnú prípravu je teraz veľkou neznámou. Podarí sa „belasým“ vyskladať nový kvalitný tím?

Zoznam hráčov, ktorí opúšťajú ŠK Slovan (zdroj skslovan.com):
Marko Milinkovič – odchod do tureckého Genclerbirligi Ankara
Róbert Vittek – vypršanie zmluvy, jeho budúcnosť je zatiaľ v rovine riešenia
Jakub Podaný – uplatnenie klauzuly o uvoľnení spod kontraktu
Slobodan Simovič – zaradený na transfer listinu
Karel Hrubeš – návrat do Slavie Praha
Claude Dielna, Moise Adilehou, Nermin Crnkič, Mauro Gonzalez – nepresvedčili na skúške, resp. hosťovaní
Samuel Štefánik – po návrate z hosťovania bude zaradený na transfer listinu
Patrik Sabo, Matej Jakúbek – neuplatnenie opcie
Dávid Hudák, Filip Ďuriš, Robert Matejka – po návrate z hosťovania budú zaradení na transfer listinu, prípadne absolvujú hosťovanie
Juraj Kotula, Adrián Kopičár – absolvujú hosťovanie, aby získali zápasovú prax

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk