ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sabol končí na lavičke Senice, kapitán Pavlík mieri do Myjavy
zdroj: TASR

Sabol končí na lavičke Senice, kapitán Pavlík mieri do Myjavy

"Predpokladal som, že budem v kariére pokračovať v senickom klube. Futbal však, podobne ako život, prináša zmeny, nové výzvy," uviedol 28-ročný český stopér

Zdá sa, že v FK Senica po sezóne nezostane kameň na kameni. Ako klub informoval, po šiestich rokoch ho opustil športový riaditeľ Dušan Vrťo. Podľa informácií denníka Šport sa so Záhorákmi po neúspešnej anabáze lúči aj tréner Juraj Sabol, no a okrem toho aj obľúbený kapitán mužstva Petr Pavlík.

Tréner Sabol síce bezprostredne po skončení sezóny v rozhovore pre PROFUTBAL.sk uviedol, že vo svojej funkcii by rád pokračoval, situácia sa úplne zmenila. Možno aj z dôvodu enormného tlaku zo strany fanúšikov sa vedenie klubu rozhodlo, že dôjde k zmene na trénerskom poste. Meno nového kouča Záhorákov zatiaľ nie je známe.

Priaznivcov Senice ale bude rozhodne viac mrzieť odchod obľúbeného stopéra a zároveň kapitána mužstva Petra Pavlíka. Ten strávil v klube päť rokov a bol neodmysliteľnou súčasťou zadných radov. Navyše, Pavlík sa podľa denníka Šport upíše na dva roky rivalovi z Myjavy.

{+t85917}

"Predpokladal som, že budem v kariére pokračovať v senickom klube. Futbal však, podobne ako život, prináša zmeny, nové výzvy. Nemusím sa sťahovať, do Myjavy to mám cez kopec. Prestupujem do klubu, ktorý stojí na pevných základoch a v ostatnej sezóne výkonmi a výsledkami mnohých poriadne zaskočil,“ nechal sa pre štvrtkové vydanie denníka Šport počuť 28-ročný Pavlík, ktorý na Senicu bude spomínať len v dobrom: „Na vedenie klubu, trénerov, spoluhráčov a fanúšikov mi zostanú len tie najkrajšie spomienky. Spoločnými silami sme v posledných rokoch zviditeľnili senický futbal.“

Vedenie Senice na najčerstvejšie informácie z kuchyne kluby reagovalo oficiálnym vyhlásením: "V súčasnosti predstavenstvo klubu doťahuje viaceré rokovania, o ich výsledkoch budeme včas informovať. Radi by sme touto cestou poďakovali všetkým fanúšikom aj zástupcom médií za záujem o dianie v našom klube FK Senica, a.s. Nakoľko sa v týchto dňoch v printových médiách, na internete či sociálnych sieťach objavilo množstvo dohadov ohľadom zmien v štruktúrach klubu či hráčskych odchodoch, radi by sme informovali všetkých priaznivcov senického futbalu, že FK Senica, a.s. momentálne doťahuje množstvo administratívnych detailov a ani dnes a ani v budúcnosti sa nebude vyjadrovať k špekuláciám, čo by nebolo zo strany klubu profesionálne. Všetky informácie, ktoré sa týkajú diania v klube zverejníme ihneď po podpísaní zmlúv a uzavretí všetkých rokovaní, ktoré v týchto dňoch vedie predstavenstvo klubu."

Senica po spackanej jari, v ktorej nevyhrala ani jeden duel, ukončila sezónu na desiatej priečke. Na konte mala 30 bodov, o šesť viac než vypadávajúca Skalica.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk