ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kormidla v Dunajskej Strede sa ujal Krisztián Németh, asistentom Borbély
zdroj: fcdac.sk

Kormidla v Dunajskej Strede sa ujal Krisztián Németh, asistentom Borbély

"Samozrejme, dôvera majiteľa je pre mňa obrovskou poctou. V klube to považujeme za veľkú výzvu a nepripustíme neúspech," povedal Krisztián Németh

V Dunajskej Strede už našli nových trénerov pre A-mužstvo. Na poste kouča DAC-u nahradí odvolaného Tomislava Marića Krisztián Németh, jeho asistentom bude Balázs Borbély, ktorý doposiaľ viedol "béčko" DAC-u. Trénerom brankárov zostáva Martin Matlák, kondičným trénerom bude naďalej Francúz Nicolas Charton a na poste rehabilitačného kouča zostáva Otto Szabó. Krisztiána Németha na poste športového riaditeľa strieda 29-ročný belgický právnik Jan van Daele. Informuje web fcdac.sk. 

„Prichádzam do kabíny áčka s jasným a čistým zámerom zjednotiť klub. Dostal som za úlohu z pozície hlavného trénera šéfovať a kontrolovať športovú činnosť v celom klube, nielen v profesionálnom tíme, ale aj v Akadémii. Po tom, ako sa nám podarilo naštartovať našu Akadémiu, bude teraz našou spoločnou úlohou aj s mojimi spolupracovníkmi reštartovať áčko, ktoré je vlajkovou loďou klubu. V klube sme mali pocit, že na koniec sezóny sa mužstvo rozsypalo a stratilo svoju vnútornú silu a motiváciu. V podmienkach, aké vytvára náš majiteľ, to nie je prípustné. Pred nami stojí neľahká úloha, ale ak vytvoríme silný a súdržný klub, spoločne s našimi fanúšikmi môžeme postupne dostať DAC tam, kde ho chceme všetci vidieť - medzi najlepšími mužstvami Slovenska. Prvoradým cieľom je zabudovávať odchovancov Akadémie a súčasne konkurovať najlepším na Slovensku. Samozrejme, dôvera majiteľa je pre mňa obrovskou poctou. V klube to považujeme za veľkú výzvu a nepripustíme neúspech,“ povedal Krisztián Németh po tom, ako sa ujal funkcie.

{+t90628}

Doterajší športový riaditeľ a bývalý hráč Dunajskej Stredy sa na lavičku A-mužstva vracia po štyroch rokoch. Zmluvu podpísal na tri roky s dvojročnou opciou. Štyridsaťjedenročný Németh vyrastal a s futbalom začínal v Orechovej Potôni. V pätnástich rokoch prestúpil do DAC-u, kde prešiel mládežníckymi tímami a stal sa členom kádra A-tímu. Počas štúdia telesnej výchovy a športu v Bratislave obliekal dres béčka Slovana, jednu sezónu strávil v Kobe Senec. Po návrate do Dunajskej Stredy sa v sezóne 1997/98 uchytil v áčku DAC, zasiahol do 24 zápasov. V ročníku 2001/02 hrával v Báči, pokračoval tri roky v Rimavskej Sobote, vyskúšal si krátky zahraničný angažmán v Tatabányi, nasledovala zastávka v Matadore Púchov, aby sa v roku 2006 vrátil do DAC, kde pôsobil ďalších päť rokov ako hráč a pozvoľna prešiel na trénerskú pozíciu. V prvej lige odohral za DAC 74, v troch najvyšších súťažiach celkovo 185 stretnutí. Pri áčku pôsobil ako asistent trénerov Wernera Loranta, Zlatka Kranjčara, od leta 2010 Mikuláša Radványiho. V sezóne 2011/12 pomáhal prvé štyri kolá Štefanovi Hornému, po jeho odchode bol hlavným trénerom až do konca ročníka. Následne prešiel do mládežníckeho futbalového klubu FK 2007. S terajším B-mužstvom z Vrakune postúpil do III. ligy dospelých. V roku 2014 sa stal športovým riaditeľom DAC, popritom v minulej sezóne priviedol starších dorastencov do I. ligy. Reprezentačný dres Slovenska obliekol raz. S manželkou Líviou, najlepšou hádzanárkou Slovenska za rok 2002, vychovávajú dvoch synov Attilu a Leventeho.

Informácie pochádzajú z webu fcdac.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk