ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V kauze výbuchu na štadióne Slovana opäť nemohli vyniesť verdikt
zdroj: TASR

V kauze výbuchu na štadióne Slovana opäť nemohli vyniesť verdikt

Hlavné pojednávanie bolo zrušené pre písomné ospravedlnenie sa obhajcu obžalovaného. Ešte nie je známy termín odročeného pojednávania

V kauze Tomáša P., ktorý je obžalovaný z toho, že v auguste 2013 hodil počas zápasu medzi Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok do sektora ružomberských fanúšikov silný delobuch, sudkyňa Okresného súdu Bratislava III vo štvrtok opäť nemohla vyniesť verdikt.

Hlavné pojednávanie bolo zrušené pre písomné ospravedlnenie sa obhajcu obžalovaného. Ešte nie je známy termín odročeného pojednávania. Vo štvrtok mal pôvodne vypovedať posledný znalec z odboru zdravotníctva a nevylučovalo sa, že sa pristúpi k prednesu záverečných rečí a napokon aj k vyhláseniu rozsudku.

Naposledy sa vo veci konalo v marci, kedy vypovedal policajný znalec. "Delobuch bolo možné kúpiť, keď mal kupujúci oprávnenie odpaľovača a môžu ho nadobúdať len odpaľovači ohňostrojov, ktorí presne vedia, ako sa s takýmito výrobkami narába a majú na sebe bezpečnostné pomôcky. Išlo o výrobok delová rana. Ak je použitá iným spôsobom ako na ohňostroj, je možné ju prirovnať k ručnému granátu," uviedol v marci okrem iného pyrotechnický expert z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru. Na ukážku priniesol delovú ranu, akú mal použiť Tomáš P.

Výbuch profesionálnej pyrotechniky Delová rana 75 mm, ktorá je predajná len na špeciálne povolenie, rozmetala vtedy dve sedadlá a zranila deväť ľudí, vrátane dvoch detí. Súd doteraz vypočul desiatky svedkov - usporiadateľov, poškodených a fanúšikov z oboch táborov.

Incident sa stal 18. augusta 2013 na štadióne na bratislavských Pasienkoch. Tomáša P. stíhajú od novembra 2013, istý čas strávil vo vyšetrovacej väzbe. Ešte v roku 2014 na polícii tvrdil, že zapálenú delovú ranu mu niekto dal do ruky a on ju hodil do sektora ružomberských fanúšikov. Vtedy vraj nevedel, čo to je.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk