ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marića čaká posledný zápas na lavičke DAC-u: Máme rozličné predstavy
zdroj: Jozef Bedej

Marića čaká posledný zápas na lavičke DAC-u: Máme rozličné predstavy

"Myslím si, že počas našej rok a pol trvajúcej spolupráce sme položili základy pre uskutočnenie snov, teraz je potrebné urobiť ešte posledný krok," vyhlásil Tomislav Marić

Piatkový ligový zápas na pôde Ružomberka bude pre Tomislava Marića labuťou piesňou v DAC Dunajská Streda. Ako informuje klubový web "žlto-modrých", Nemec s chorvátskymi koreňmi po roku a pol končí na lavičke ambiciózneho mužstva.

Marić má s DAC zmluvu platnú do 30. júna. Už teraz je jasné, že k jej predĺženiu nedôjde. Meno jeho nástupcu oznámi vedenie klubu zo Žitného ostrova v najbližších dňoch. 

„Ďakujem za dôveru, ktorú mi dal klub a najmä pán Oszkár Világi. Prežili sme spolu pekné a veľmi intenzívne obdobie, počas ktorého sme dosiahli všetky vytýčené ciele. V predchádzajúcej sezóne sme sa vyhli boju o záchranu, výrazne sme omladili mužstvo a v aktuálnej sezóne sme si zabezpečili miesto v pokojnom strede tabuľky. V predchádzajúcich týždňoch sme viedli viaceré úprimné a dôverné rozhovory, počas ktorých sme zistili, že naše predstavy o budúcnosti klubu sa líšia," okomentoval ukončenie spolupráce pre fcdac.sk Tomislav Marić.

{+t87421}

"Futbal prináša aj takéto okamihy, ale takto je to v poriadku. Naša rozlúčka je úprimná, vďaka čomu si môžu obe strany pokojne pozrieť do očí aj v budúcnosti. Klubu prajem všetko dobré do budúcna a verím, že sny klubu a fanúšikov o účasti v európskych pohároch sa čoskoro naplnia. Myslím si, že počas našej rok a pol trvajúcej spolupráce sme položili dobré základy pre ich uskutočnenie, teraz je potrebné urobiť ešte posledný krok,“ dodal odchádzajúci tréner DAC-u.

Tomislav Marić (nar. 28. januára 1973) sa stal trénerom DAC-u v januári 2015. V uplynulej sezóne skončil s mužstvom na ôsmej pozícii, v aktuálnom ročníku je pred posledným kolom na šiestom mieste. Celkovo doteraz viedol naše mužstvo v 46 ligových dueloch, bilanciu 17-10-19 môže ešte vylepšiť v piatok v Ružomberku. So 47 zápasmi bude piatym najdlhšie slúžiacim trénerom v prvoligovej histórii klubu.

Okrem trénera Tomislava Marića dnešným stretnutím v Ružomberku končí svoje pôsobenie v DAC aj dvojica jeho asistentov - Karol Praženica a Dean Računica.

Informácie pochádzajú z webu fcdac.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk