ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Schet v podnapitom stave spôsobil vážnu nehodu, v Trenčíne skončil
zdroj: TASR

Schet v podnapitom stave spôsobil vážnu nehodu, v Trenčíne skončil

V Trenčianskej Turnej vošiel do cesty vodičovi fordu a zrážke sa už nedalo zabrániť. Obe vozidlá ešte narazili aj do stĺpikov. Holanďan nafúkal skoro 1,4 promile. Škody na autách sa vyšplhali na takmer 12.000 eur

Vedenie dvojnásobného slovenského šampióna AS Trenčín s okamžitou platnosťou ukončilo spoluprácu s holandským futbalistom Mitchellom Schetom. Dvadsaťosemročný krídelník si po nedeľňajšom víťazstve 4:0 nad Slovana Bratislava a následných oslavách titulu sadol za volant v podnapitom stave, pričom spôsobil vážnu dopravnú nehodu.

"V Trenčianskej Turnej vošiel do cesty vodičovi fordu a zrážke sa už nedalo zabrániť. Obe vozidlá ešte narazili aj do stĺpikov. Holanďan nafúkal skoro 1,4 promile. Škody na autách sa vyšplhali na takmer 12.000 eur," informoval o podrobnostiach nehody portál sportky.zoznam.sk. Holandský futbalista utrpel úraz hlavy. Zranení boli aj ďalší dvaja účastníci nehody vo veku 34 a 60 rokov, ktorí mali poranené horné končatiny.

"Hoci sa klubu podarilo dosiahnuť obrovský úspech a emócie s tým spojené sú pre mnohých nezabudnuteľné, je samotné konanie hráča po ukončení osláv absolútne neakceptovateľné. S poľutovaním sme prijali správu o dopravnej nehode nášho futbalistu. Klubové pravidlá sú v takýchto prípadoch dané a o následnom vyvodení jeho zodpovednosti voči klubu a eventuálnom treste, sa rozhodne v nasledujúcich dňoch po dôkladnom oboznámení sa s udalosťou. V danom prípade ide o jednoznačnú zodpovednosť danej osoby. Napriek tomu sa klub postavil k skutku svojho hráča otvorene. Zástupca AS Trenčín navštívil zranené osoby v nemocnici a v mene klubu sa poškodeným ospravedlnil. K celému prípadu vieme na záver dodať iba to, že klub AS Trenčín po zvážení aktuálne známych okolností nebude pokračovať v spolupráci s hráčom Mitchellom Schetom," uviedol AS Trenčín v stanovisku, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk