ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kapitán Kleščík po obhajobe double: Kľúčom bola úspešná jeseň
zdroj: TASR/AP

Kapitán Kleščík po obhajobe double: Kľúčom bola úspešná jeseň

"Liga majstrov je ešte veľmi ďaleko, ešte na to nemyslíme, je to ešte hudba budúcnosti. Máme ešte dva zápasy v lige, ktoré chceme zvládnuť a vyhrať. Určite by sme však chceli prejsť cez druhé predkolo," vraví Kleščík

Obhajoba double je na futbalovom Slovensku raritou. Získať pohár aj titul dokázal v ročníkoch 1999/2000 a 2000/2001 iba bratislavský Inter, s ktorým práve v tejto sezóne Trenčania nadviazali spoluprácu. Po nedeľňajšom jasnom triumfe 4:0 na ihrisku jediného konkurenta Slovana Bratislava hráči staronového majstra mysleli najmä na oslavy, založeniu slovenskej "trenčianskej éry" by sa ale nebránili.

Majstrovský titul pod Tatrami dokázali doteraz obhájiť len rekordný osemnásobný majster Slovan, Košice, Žilina a bratislavský Inter. "Chceli by sme samozrejme. Ale my ideme postupne. Chceli sme vyhrať pohár, chceli sme vyhrať ligu. Latku máme nastavenú vysoko. V lete musíme dobre potrénovať a samozrejme, už nemôžeme ísť s inými ambíciami do budúcej sezóny ako s tým, že chceme znova všetko vyhrať," reagoval pre TASR brankár dvojnásobného šampióna Igor Šemrinec. Podľa neho bol kľúčovým momentom pri obhajobe fakt, že aj po prehrách, ktoré ešte stále dve kolá pred koncom boli len štyri, tím dokázal naskočiť opäť na víťaznú vlnu. Zverenci trénera Martina Ševelu padli doteraz len doma so Žilinou v 10. kole, na Slovane v 20. kole, v Dunajskej Strede v 27. kole a doma s Trnavou v 30. kole. "Celkovo bolo dôležité, že sme prvých päť zápasov vonku nedostali gól a zistili sme, že si opäť môžeme dôverovať. Vždy sme sa aj v ťažších momentoch dokázali vrátiť na víťaznú vlnu. Obhajoba double je pre Trenčín historický moment a pre mňa osobne to boli dva najkrajšie roky v profesionálnej kariére," uviedol gólman, ktorý sa už teší na viacdňové oslavy: "Čakajú nás oslavy, titulu aj pohára. Bude dlhá noc a myslím si, že nielen jedna."

{+t87346}

Kapitán Trenčanov Peter Kleščík tiež označil za kľúčový faktor vyrovnanosť výkonnosti: "Na jeseň sme boli dominantní hlavne v zápasoch vonku, kde sme nestratili ani bod. Kľúčových bolo prvých päť kôl, kde sme sa nakopli. Vedeli sme, že ich budeme hrať vonku a zvládli sme ich k spokojnosti s pätnástimi bodmi bez inkasovaného gólu. Tam sme začali veriť, že opäť môžeme urobiť ešte krajšiu sezónu ako bola tá minulá. Obhajoba je veľmi ťažká." Ako líder kabíny bude musieť dohliadať na priebeh osláv: "Ideme oslavovať, uvidíme dokedy. Teraz si to ideme užiť. Neužili sme si pohár a potrebujeme si užiť aj pohár aj titul. Chceme sa tešiť. Dúfam, že tréner nám dá voľno aspoň do stredy, vo štvrtok sa zídeme na predzápasovom tréningu a v piatok vymastíme Žilinu."

Minulý rok hral AS Trenčín prvýkrát Ligu majstrov a stroskotal hneď na prvej prekážke v podobe Steauy Bukurešť. Hoci Kleščík momentálne na elitnú súťaž ešte intenzívnejšie nemyslí, túži v nej po dobrom výsledku: "Liga majstrov je ešte veľmi ďaleko, ešte na to nemyslíme, je to ešte hudba budúcnosti. Máme ešte dva zápasy v lige, ktoré chceme zvládnuť a vyhrať. Určite by sme však chceli prejsť v Lige majstrov cez druhé predkolo, veď aj keby sme vypadli v treťom predkole, potom máme isté play off Európskej ligy."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk