Bartko po rozstrele vyhral tretie kolo Footgolfovej Tour, medzi ženami opäť Režná (video)
zdroj foto: Rastislav Blaško

29.4.2016

V priebežnom poradí po troch kolách vedie v mužskej kategórii Branislav Fodrek s 326 bodmi, pred klubovým kolegom Tomášom Bartkom o dva body. Tretí v poradí Attila Karakas stráca 88 bodov

Po úvodných dvoch kolách v Malackách a v Skalici sa 3. kolo Slovenskej FootGolfovej Tour odohralo 24. apríla v golfovom areáli na Čiernej Vode v Chorvátskom Grobe. V kategórii mužov súťažilo 41 footgolfistov, v kategórii žien 10 a v kategórii juniorov do 16 rokov siedmi. Tour organizuje Slovenská FootGolfová Asociácia.

Vo veternom a chladnom počasí na 9-jamkovom ihrisku sa hrali dve kolá. Najlepší nástup na prvých troch jamkách mali účastník tohtoročných MS v Argentíne Tomáš Bartko (FootGolf Senec) a Dušan Vangel (FootGolf Bratislava), obaja zahrali 10 kopov, dva pod par. Po prvom kole boli na čele Bartko s 34 kopmi, avšak na obrátke dal 35 kopov. Ďalší účastník MS Tomáš Tengeri (FootGolf Senec) mal lepšie druhé kolo. Takáto situácia sa udiala po prvý raz v Tour, o poradí na prvom mieste pri rovnosti kopov sa tak rozhodovalo v rozstrele. Rozstrel sa uskutočnil na prvej jamke, ktorú Bartko zahral na 3 kopy a Tengeri pri treťom kope minul jamku.

O pozíciu na treťom mieste bol veľký tlak, až traja hráči zahrali 70 kopov. Najlepšie druhé kolo zahral Attila Karakas (FootGolf Academy Budapešť) pred Igorom Šimončičom (bez klubovej príslušnosti) a Michalom Dianom (bez klubovej príslušnosti).

V priebežnom poradí po troch kolách vedie v mužskej kategórii Branislav Fodrek (FootGolf Senec) s 326 bodmi, pred klubovým kolegom Tomášom Bartkom o dva body. Tretí v poradí Attila Karakas (FootGolf Academy Budapešť) stráca 88 bodov. V celkovej klasifikácii je zatiaľ bodovaných 72 hráčov.

Tomáš Bartko povedal o svojom výkone vo videu:

V kategórii žien potvrdila svoju formu futbalistka Slovana Bratislava U14 Rebeka Režná (FootGolf Senec), ktorá zahrala ihrisko na 90 kopov. Za ňou skončila Simona Labudová (FootGolf Senec) o tri kopy horšie a bronz brala Simona Ondrejkovičová (FootGolf Bratislava), 97 kopov. Po dvoch víťazstvách vedie v priebežnom poradí Režná.

{+t89692}

Po druhý raz sa hrala aj súťaž juniorov do 16 rokov, do ktorej sa zapojili najmä mládežnícki hráči Slovana Bratislava. Z premiérového prvého víťazstva sa tešil Pavol Šimončič s 85 kopmi, jeden zo štyroch členov footgolfovej rodiny Šimončičovcov, ktorí mali zastúpenie v každej kategórii na turnaji. Druhé miesto vybojoval Matej Riznič s 89 kopmi a tretí Mario Sauer s 90 kopmi.