ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Majiteľ Borčíc Fabuš prvýkrat prehovoril: Sú to darmožráči!
zdroj: iskraborcice.sk

Majiteľ Borčíc Fabuš prvýkrat prehovoril: Sú to darmožráči!

„Túto bandu ďalej podporovať nebudem. Čakal som, že profesionalita bude na prvom mieste. Už som sa nemohol ďalej pozerať do očí vlastným zamestnancom,“ povedal Fabuš

Rozhodnutie Antona Fabuša odhlásiť Borčice z Doxxbet ligy padlo po tom, čo si pozrel niekoľkokrát záznam prehratého stretnutia s Dunajskou Lužnou. Avšak s myšlienkou odstúpenia zo súťaže sa pohrával už dva mesiace predtým, keď bol tím na sústredení v Turecku. Informuje o tom portál cas.sk.

V Turecku sa totiž malo udiať niečo šokujúce a na profesionálnej úrovni nemysliteľné. Futbalista Peter Bašista údajne na dvere trénera Štefana Grendela prilepil papierový kríž s vulgarizmami na adresu realizačného tímu: "FC Iskra Borčice a team, Pišta pôjde do p..e, Ty bastard sku..ený," uvádza cas.sk. Napätie v klube narastalo a nepomohol ani príchod kanoniera Juraja Halenára. "Príchod pána Halenára, ktorý mi sľúbil, že postúpime do prvej ligy a vyhlasoval v televíziách a všetkých médiách, že prišiel bojovať o prvú ligu, a nie do prvoligových mužstiev o záchranu. Vyčítal mi tu, ktoré mužstvá v prvej lige majú peniaze, a ktoré nemaju. A vedeli veľmi dobre všetci, že v Borčiciach je to na úrovni po finančnej stránke, po futbalovej, po materiálnej. Predstavovali sa v médiách, ako chcú pomôcť a oni nás zakopali" povedal pre cas.sk Fabuš na margo svojich hráčov. 

Vo štvrtok 21. apríla Fabušov pohár trpezlivosti pretiekol a po stretnutí s hráčmi klub odhlásil z druhej najvyššej ligy. „Túto bandu ďalej podporovať nebudem. Čakal som, že profesionalita bude na prvom mieste. Už som sa nemohol ďalej pozerať do očí vlastným zamestnancom. Futbalisti stratili charakter, úctu aj disciplínu," cituje majiteľove slová spomínaný portál: „Ich nároky nezodpovedali výkonom. Mäsiari v mäsokombináte pracovali tvrdšie ako oni. Požiadavky však mali väčšie ako špičkoví futbalisti slovenského formátu."

Borčice prehrali posledné štyri stretnutia, čím sa im vzdialil sen o postupe medzi slovenskú elitu. Svoje rozhodnutie tak Fabuš vôbec neľutuje, naopak je podľa neho dôvodom na oslavu. Borčice sa stali prvým vypadávajúcim tímom zo západoslovenskej skupiny a ich výsledky z nadstavbovej časti boli anulované. 

Najnovšie z klubu: TJ Iskra Borčice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk