ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hucko abdikoval, kormidlo prevezme v Trnave Karhan
zdroj: TASR

Hucko abdikoval, kormidlo prevezme v Trnave Karhan

"Jediným dôvodom, prečo som sa tak rozhodol, je, aby mužstvo v záverečných zápasoch jarnej časti dostalo nový impulz a zabojovalo o vytýčený cieľ tejto sezóny," vyjadril sa Ivan Hucko

Na druhý deň po stredajšej prehre 1:4 so Slovanom Bratislava sa Ivan Hucko rozhodol abdikovať na funkciu trénera vo fortunaligovom klube FC Spartak Trnava.

Predstavitelia klubu jeho rezignáciu prijali a v záverečných piatich zápasoch v jarnej časti tejto sezóny povedú mužstvo doterajší asistenti Miroslav Karhan, Martin Rusňák a Pavel Kamesch. "Táto trojica na čele s Karhanom bude viesť už najbližší zápas proti Žiline, ktorý je pre Trnavu, z hľadiska bojov o Európsku ligu, veľmi dôležitý," informovalo vedenie klubu v tlačovej správe.

"Áno, túto informáciu môžem potvrdiť. Na dnešnej porade som sa rozhodol abdikovať a skončiť v pozícii hlavného trénera v Trnave. Jediným dôvodom, prečo som sa tak rozhodol, je, aby mužstvo v záverečných zápasoch jarnej časti dostalo nový impulz a zabojovalo o vytýčený cieľ tejto sezóny," vyjadril sa Hucko, ktorý viedol Spartak od ôsmeho kola.

Mužstvo zanechal na piatej priečke tabuľky najvyššej domácej súťaže, pričom Spartak má stále reálnu šancu zabojovať o miestenku v európskom pohári číslo dva. Herne však vo viacerých zápasoch s papierovo slabšími súpermi zakolísal a vysoká prehra v derby so Slovanom definitívne prinútila Hucka vzdať sa funkcie.

Bývalý dlhoročný reprezentant a hráč Spartaka Miroslav Karhan povedie "bílích andelov" už v nedeľňajšom zápase 29. kola FL proti MŠK Žilina, ktorý má úvodný výkop o 17.30 h.

{+t89437}

trénerské zmeny vo FL 2015/2016:
Slovan Bratislava:
Dušan Tittel - Nikki Papavasiliou (od 6. kola)

ViOn Zlaté Moravce:
Milko Djurovski - poverené duo Libor Fašiang, Jozef Pavlík (od 7. kola)

Spartak Trnava:
Juraj Jarábek - dočasne poverený Branislav Mráz (od 7. kola) - Ivan Hucko (od 8. do 28. kola) - Miroslav Karhan (od 29. kola)

FK Senica:
Eduard Pagáč - Juraj Sabol (od 8. kola)

MFK Ružomberok:
Ivan Galád - Ladislav Pecko (od 8. kola)

ŽP Šport Podbrezová:
Zdenko Frťala - Marek Fabuľa (od 10. kola)

MFK Skalica:
Aleš Křeček - Štefan Horný (po 14. kole)

Zemplín Michalovce:
František Šturma - Stanislav Griga (od 20. kola)

[fbpage-53517587929]

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk