ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Halenár sa v Borčiciach dlho neohrial, Fabušovi poriadne zdvihol tlak
zdroj: iskraborcice.sk

Halenár sa v Borčiciach dlho neohrial, Fabušovi poriadne zdvihol tlak

"Prišiel nám pomôcť postúpiť do prvej ligy. Ale pomýlil sa. Podľa toho, čo som videl, nás chcel dostať do tretej ligy," okomentoval sarkasticky Anton Fabuš

Borčice síce po základnej časti okupovali prvú priečku v druholigovej skupine Západ, no ich vysnený postup do Fortuna ligy sa im vzďaľuje. Po spojení sa s najlepšou šesticou tímov z východnej časti mali šesťbodové manko na prvý FC VSS.  Po prehre v Bardejove sa odstup ešte navýšil. A vyžiadalo si to svoju daň.

Podľa informácií denníka Nový Čas majiteľ klubu Anton Fabuš vyhodil z kádra azda najhviezdnejšie meno – Juraja Halenára. Ten tak v ambicióznom klube z malej dediny strávil len dva mesiace. "Prišiel nám pomôcť postúpiť do prvej ligy. Ale pomýlil sa. Podľa toho, čo som videl, nás chcel dostať do tretej ligy,“ okomentoval sarkasticky Anton Fabuš a následne ešte pritvrdil: „Jeho meno nechcem v živote počuť! Už nikdy by som nechcel angažovať takého hráča ako je on.“

Svoj názor pridal pre Nový Čas aj samotný futbalista. „Vyhodil ma. Bol rázny. Najskôr mi to adresoval cez inú osobu, po zápase v Bardejove mi to povedal aj osobne,“ vysvetľuje Halenár.

{+t87072}

Dôvodom má byť fakt, že v súboji s Dunajskou Lužnou skúsený harcovník nepremenil jedenástku, čím vraj „pustil“ zápas. „Žiaden zápas som nepustil. To ku mne nejde. Také niečo by som neurobil. Tvrdenia majiteľa klubu sú výmysly,“ ohradil sa 32-ročný zakončovateľ.

Iskre patrí po prehre v Bardejove v nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy priebežná štvrtá priečka. Na konte má 36 bodov. Na prvý FC VSS stráca už sedem bodov. Najbližšie sa Borčice predstavia v nedeľu 10. apríla na domácej pôde, kde privítajú Lokomotívu Košice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: TJ Iskra Borčice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk