ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V prvom kole FootGolfovej ligy zvíťazil Bartko, medzi ženami Šmihelová (video)
zdroj: Simona Švorcová

V prvom kole FootGolfovej ligy zvíťazil Bartko, medzi ženami Šmihelová (video)

"Bol som sám prekvapený, že sa mi podarilo vyhrať, aj keď so šťastím, nakoľko som dosť kopov absolvoval so slabšou nohou. Ešte cítim zranenie na pravej nohe z Argentíny," okomentoval Tomáš Bartko

Prvé marcové kolo NAD – RESS FootGolfovej ligy sa odohralo v domácom stánku klubu FootGolf Senec na ihrisku v Art Hotel Kaštieľ v Tomášove. Medzi mužmi si prvé tohtoročné prvenstvo z kola pod názvom PLAST-EX Cup odniesol člen úspešného slovenského reprezentačného tímu na majstrovstvách sveta v Argentíne Tomáš Bartko (FootGolf Senec) s počtom 62 kopov. 

{+t88570}

S rovnakým počtom kopov, avšak s horším výsledkom na posledných jamkách, obsadil druhé miesto Patrik Pomichal a s dvomi kopmi navyše na treťom Marek Čechovič, obaja z klubu FootGolf Senec.

Slovenský účastník footgolfových majstrovstiev sveta v Argentíne Tomáš Bartko sa pre PROFUTBAL.sk vyjadril: „Bol som sám prekvapený, že sa mi podarilo vyhrať, aj keď so šťastím, nakoľko som dosť kopov absolvoval so slabšou nohou. Ešte cítim zranenie na pravej nohe z Argentíny, tak nemôžem hrať naplno. Preto som bol spokojný so svojim výkonom, aj keď ho považujem za priemerný. V prvom rade sa chcem dať dokopy zdravotne a potom si budem zadávať jednotlivé ciele. Ale určite by som sa chcel pohybovať na vrchných priečkach FootGolfovej ligy a takisto Slovenskej FootGolfovej Tour. Bez tréningu to nejde, tak snáď čoskoro budem fit a budem môcť sa porovnávať s najlepšími hráčmi na Slovensku a v Európe.“

V silne nabitej kategórii žien spomedzi jedenástich hráčok prvé tri priečky obsadili hráčky FootGolf Senec s najtesnejšími odstupmi. Zvíťazila Renáta Šmihelová (FootGolf Senec) pred Martinou Farkašovou, obe mali 72 kopov. Na treťom mieste sa objavila prekvapujúco Rebeka Režná, ktorá ešte v prvej minulej sezóne FootGolfovej ligy hrala v kategórii juniorov a stále je v juniorskom veku.

Senčanka Renata Šmihelová sa so svojimi pocitmi z prvého tohtoročného víťazstva podelila pre PROFUTBAL.sk: „Prvé miesto bolo výsledkom pohody a eufórie z hry, krásneho počasia a príjemných ľudí vo flajte. Neskutočne som si prvé kolo užívala, bola som v maximálnej pohode, aj keď sa netajím, že ja milujem vyhrávať. Ale! Rešpektujem, keď je niekto lepší a doprajem kedykoľvek prvenstvo iným hráčkam, motivuje ma to byť stále lepšou. Nemám zrovna excelentné nákopy, neskromne zhodnotím, že u mňa hrá prím patovanie špicom. Tentoraz som viac zaradila nákopy aj placírkou a celkom išli. A moje ambície? Veľké! Chcela by som vyhrávať,  kdekoľvek sa objavím, s úsmevom na tvári a s radosťou. Pre mňa je FootGolf kalokagatický šport a cítim sa ako víťaz už len tým, že ho môžem hrať.“

Kategória seniorov nad 40 rokov priniesla aj jedno prekvapenie, keď maďarský hráč Attila Karakas (FootGolf Academy) s počtom kopov 59 zaznamenal najlepší výsledok turnaja. Za ním skončili Ján Horváth (bez klubovej príslušnosti) so 66 kopmi a Milan Macho (FootGolfový Klub Trnava) so 69 kopmi.

{+t88569}

Juniorská kategória mala slabšie obsadenie, prvé miesto si odniesol minuloročný víťaž so 66 kopmi Samuel Horváth (bez klubovej príslušnosti) pred Samuelom Režným (FootGolf Senec) za 77 kopov.

Minuloročný víťaz juniorskej kategórie Samuel Horváth sa rozhodol napriek stále lepším výsledkom zostať ešte tento rok v juniorskej kategórii. Na margo svojho víťazstva v prvom ligovom kole povedal: „Celé je to len o ťažkých tréningoch aj počas nepriaznivých podmienok. Najviac ma uspokojilo, samozrejme, prvé miesto a skvelý výsledok, ktorým som porazil aj mnoho dospelých. Ambície zostávajú rovnaké ako aj minulý ročník, vyhrať. Trénovať chodím pravidelné každý víkend a podľa času aj cez týždeň. Trénujem samostatne, cez víkendy s najbližšími priateľmi. Na každej jamke treba dávať veľký pozor kvôli skrytým nástrahám, najmä však na jamkách číslo tri, päť a osem.“

{+t88567}

Na Slovensku zatiaľ prebiehajú tri FootGolfové súťaže. Slovenskú FootGolfovú Tour organizuje Slovenská FootGolfová Asociácia, FootGolfovú ligu organizuje najväčší slovenský klub na Slovensku FootGolf Senec a Záhorácka liga sa hrá na ihrisku v Prievaloch. Okrem týchto pravidelných súťaží sa hráči zúčastňujú na Európskej FootGolfovej Tour.

FootGolfovej ligy sa môžu zúčastniť nielen registrovaní hráči, ale aj tí, ktorí nie sú registrovaní v žiadnom klube alebo chcú skúsiť FootGolf. Ďalšie kolo sa uskutoční 10. apríla v golfovom areáli na Čiernej Vode pri Bratislave. REGISTRÁCIA TU!

{+t88571}

NAD-RESS FOOTGOLFOVÁ LIGA - 1. kolo - PLAST-EX CUP
VÝSLEDKY:
MUŽI:
1. Tomáš BARTKO (FootGolf Senec) 62 kopov
2. Patrik POMICHAL (FootGolf Senec) 62 kopov
3. Marek ČECHOVIČ (FootGolf Senec) 64 kopov

SENIORI:
1. Attila KARAKAS (Footgolf Academy) 59 kopov
2. Ján HORVÁTH (BKP) 66 kopov
3. Milan MACHO (FootGolfový Klub Trnava) 69 kopov

ŽENY:
1. Renáta ŠMIHELOVÁ (FootGolf Senec) 72 kopov
2. Martina FARKAŠOVÁ (FootGolf Senec) 72 kopov
3. Rebeka REŽNÁ (FootGolf Senec) 73 kopov

JUNIORI:
1. Samuel HORVÁTH (BKP) 66 kopov
2. Samuel REŽNÝ (FootGolf Senec) 77 kopov

Článok vznikol vďaka podpore: NAD RESS

{+t85679}

Najnovšie z kategórie: Footgolf

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk