ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Robben verí, že Götzeho čas príde: Musí byť trpezlivý
zdroj: TASR/AP

Robben verí, že Götzeho čas príde: Musí byť trpezlivý

“Mario musí byť trpezlivý. Sám vie, že je skvelým futbalistom a určite čoskoro ukáže svoj talent na ihrisku,“ povedal reprezentant Holandska

Mario Götze to v poslednom čase nemá jednoduché, keď v mužstve nemeckého majstra nastupuje len sporadický. Túto situáciu si všimol aj jeho kolega Arjen Robben a svojmu spoluhráčovi odkazuje, aby bol trpezlivý a čakal na svoju príležitosť ukázať sa v prvom tíme Bayernu.

Götze nenastúpil ani v poslednom zápase proti svojmu bývalému mužstvu. Práve v Borusii Dortmund bol jednou z najjagavejších hviezd pod vedením Jürgena Kloppa. Od prestupu k najväčšej konkurencii začali 23-ročného záložníka sprevádzať zranenia, čo sa podpísalo aj na jeho forme.

Robben trvá na tom, že v dobe ako je táto, potrebuje jeho spoluhráč nadobudnúť sebadôveru a jeho čas určite príde. “Mario musí byť trpezlivý. Sám vie, že je skvelým futbalistom a určite čoskoro ukáže  svoj talent na ihrisku. Samozrejme, preňho to jednoduché nie je,“ povedal reprezentant Holandska.

{+t84082}

Götze je v poslednej dobe spájaný s prestupom do Liverpoolu, kde pôsobí jeho bývalý tréner. Samotný hráč môže zmeniť svoje rozhodnutie po vyhlásení Guardiolu, ktorý nepredĺži kontrakt s “Bavormi“ a predbežne sa dohodol s Manchestrom City.

Robben uviedol, že na rozlúčku s trénerom sa mužstvo posnaží vyhrať čo najviac trofejí. “Je obrovská radosť, že môžeme spolupracovať s trénerom ako je Guardiola. Tím prešiel neuveriteľným vývojom v posledných troch sezónach. Naozaj verím, že sa s ním môžeme rozlúčiť tým, že vyhráme pár titulov,“ neschovával túžbu po zisku ligového titulu či najcennejšej európskej trofeji.

Na záver vtipne vysvetlil dôvod, prečo sa jeho tímový kolega Thomas Müller málokedy zraní: “Bol som chudý ako Thomas Müller pri mojom debute v šestnástich rokoch. Thomas je takýto stále a preto sa nikdy nezraní, nemá žiadne svaly.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk