Gregušov gól Jabloncu nestačil, so Spartou prehral (video)
zdroj: TASR

Výsledky stretnutí dvadsiateho kola českej ligy

NEDEĽA

Slovenský reprezentant Ján Greguš poslal FK Jablonec v desiatej minúte do vedenia na pôde pražskej Sparty, jeho tím však napokon v nedeľňajšom zápase dvadsiateho kola českej ligy prehral s favoritom a kandidátom na titul 1:2. Víťazný gól osemfinalistu Európskej ligy UEFA strelil v 90. minúte Lukáš Vácha.

Plzeň si pred Spartou udržala na čele tabuľky šesťbodový odstup, keď zvíťazila nad Příbramom 4:0. Druhý gól Viktorie strelil slovenský útočník Michal Ďuriš, pre ktorého to bol dvanásty presný zásah v lige.

Slovan Liberec - Slovácko 0:0
ČK: 76. ŠIMKO
M. Bakoš celý zápas + ŽK - T. Košút celý zápas, P. Šimko do 76. min + ČK

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2 (1:2)
Góly: 18. Hrubý - 26. Vrzal, 43. Berger
R. Lásik do 80. min, K. Mondek do 85. min - L. Hroššo a J. Považanec celý zápas, L. Štetina celý zápas + ŽK, M. Breznaník do 61. min + ŽK

Sparta Praha - FK Jablonec 2:1 (1:1)
Góly: 39. Lafata, 90. Vácha - 10. GREGUŠ
J. Greguš (Jablonec) celý zápas + gól + ŽK

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Góly: 8. Rajtoral, 47. ĎURIŠ, 51. Kovařík, 70. Hořava
M. Kozáčik celý zápas, M. Ďuriš do 75. min + gól, P. Hrošovský (všetci Plzeň) do 82. min

SOBOTA

V sobotňajšom zápase dvadsiateho kola najvyššej českej súťaže remizoval Bohemians 1905 s Teplicami 1:1. "Klokani" neokúsili trpkú chuť prehry už deväť stretnutí.

Slavii Praha sa nepodaril skok na tretiu priečku. Tím z hlavného mesta prehral v Mladej Boleslavi 1:2.

Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (0:0)
Góly: 57. Magera (11m), 85. Rada – 90. Mešanovič, ČK: 90. Kúdela - 56. Frydrych
za hostí Mihalík do 62. min

[blesk-2620604]

Brno - Zlín 2:0 (1:0)
Góly: 45. Zavadil, 57. Hyčka
Keresteš celé stretnutie, Lacko do 90. min, Chrien od 80. min - Matejov do 46. min

[blesk-2620227]

Bohemians 1905 - Teplice 1:1 (1:0)
Góly: 28. Schick - 90.+4 Potočný
Čogley celé stretnutie, Mikuš od 65. min - Chudý celé stretnutie, Gregáň do 80. min