ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lewandowski chváli Aubameyanga: Som zaskočený, aký je dobrý!
zdroj: TASR/AP

Lewandowski chváli Aubameyanga: Som zaskočený, aký je dobrý!

"Už minulú sezónu ukázal, že vie streliť veľa gólov, ale tento rok ma trochu zaskočil," hovorí Lewandowski

Útočník Bayernu Mníchov je počas tejto sezóny uchvátený jeho náprotivkom z Borussie Dortmund a pred blížiacim sa vzájomným zápasom upozorňuje svojich spoluhráčov na jeho rýchlosť.

Robert Lewandowski sa vyjadril, že je "zaskočený" výkonmi Pierre-Emericka Aubameyanga, ktoré predvádza za Borussiu Dortmund počas tejto sezóny. Obaja sa stretli spolu v Borusii počas Lewandovského poslednej sezóny v klube pred odchodom do Bayernu, ale Aubameyangovi sa najviac darí práve v tomto období, keď s 22 gólmi zaostáva len o jeden zásah za poľským futbalistom. Bayern Mníchov a Borussia Dortmund odohrajú spoločný zápas už túto sobotu a Lewandowski si myslí, že Bayern by sa mal mať na pozore pred neuveriteľnou rýchlosťou gabonského reprezentanta.

{+t83952}

"Už minulú sezónu ukázal, že vie streliť veľa gólov, ale tento rok ma trochu zaskočil," povedal pre goal.com Lewandowski. "Dortmundu sa darí v útoku a vždy sa môžu spoľahnúť na Aubameyanga. Je to skvelý futbalista, obzvlášť čo sa týka jeho rýchlosti. Nesmiete mu dať žiadny priestor v šestnástke, inak skóruje. Jeho rýchlosť je neuveriteľná. Počas prvých desiatich alebo dvadsiatich metrov nemáte šancu ho dostihnúť. Akonáhle vám unikne, môžete zabudnúť na to, že by ste ho dobehli. Je v skvelej forme a dokazuje to každým zápasom."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dortmund

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk