ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marek Čech ide zachraňovať Como: Bude to náročné
zdroj:

Marek Čech ide zachraňovať Como: Bude to náročné

"Boli sme už vo Švajčiarsku, vážny záujem prejavil aj klub Championship, bojujúci o účasť v Premier League, ktorému kvôli zraneniu vypadol ľavý obranca," uviedol agent a brat Mareka Čecha Richard

Slovenský futbalista Marek Čech sa vracia do Talianska, účastník MS 2010 v JAR podpísal zmluvu s druholigovým Calcio Como. Informoval o tom web jeho zastupiteľskej agentúry cechplayersagency.com.

Poslednému mužstvu Serie B sa 33-ročný bývalý slovenský reprezentant upísal do konca tejto sezóny. "Boli sme už vo Švajčiarsku, vážny záujem prejavil aj klub Championship, bojujúci o účasť v Premier League, ktorému kvôli zraneniu vypadol ľavý obranca," uviedol agent a brat Mareka Čecha Richard, podľa ktorého bol v hre aj klub, v ktorom Marek pôsobil minulý rok, Boavista Porto.

Calcio je v tabuľke posledné s 22 bodmi z 29 zápasov. Pre Čecha to bude ďalšia podobná výzva, pretože v podobnej situácii bola v minulej sezóne aj Boavista Porto a po jeho príchode do klubu sa najvyššiu súťaž podarilo pre klub zachrániť. "Aj preto som si zvolil práve Como. Veľmi sa teším na súťažné zápasy a všetky moje myšlienky sa už od dnes budú sústreďovať na moje nové mužstvo Como Calcio, aby sa nám do konca sezóny podarilo vyhrať čo najviac zápasov a opäť udržať pre fanúšikov a mesto druhú najvyššiu súťaž, aj keď v tomto prípade to bude náročnejšie, pretože strata osem bodov je už dosť veľká," vyjadril sa bývalý obranca a stredopoliar Interu Bratislava či Sparty Praha, ktorý má za sebou skúsenosti zo šiestich líg, pričom v troch sa mu podarilo získať päť majstrovských titulov, vo štvrtej krajine vyhral so svojím klubom Championship a postúpil do Premier League. Pôsobil aj v FC Porto, West Bromwich Albion, Trabzonspore a Bologni, Slovensko reprezentoval v 52 medzištátnych stretnutiach a strelil v nich päť gólov.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk