ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Podbrezovej nudu prevyšovala iba nuda, osviežením netradičný záver (video)
zdroj: TASR

V Podbrezovej nudu prevyšovala iba nuda, osviežením netradičný záver (video)

Ani sme sa nenazdali a Fortuna liga otvorila svoje jarné brány, avšak na Horehronie zabudla pustiť potrebnú dávku futbalovosti

Ani sme sa nenazdali a Fortuna liga otvorila svoje jarné brány, avšak na Horehronie zabudla pustiť potrebnú dávku futbalovosti. V Zelpo Aréne bol problémom číslo jeden trávnik a od neho sa odvíjala aj kvalita zápasu. V niektorých momentoch si diváci určite nepripadali ako na najvyššej súťaži.

V chladnom počasí sa v Podbrezovej veľmi dlho nediali žiadne zaujímavé veci a boli sme svedkami akurát tak mnohých osobných súbojov, častých nepresností a z toho vyplývajúcich faulov. Prvýkrát aspoň ako tak zlepšil mozaiku hry kapitán hostí Peter Pavlík a jeho hlavička mieriaca vedľa tyčky brány Martina Kuciaka. V 31.minúte prišiel prvý tvrdý faul na mladého Jakuba Hromadu, Kostelný zaň dostal žltú kartu.

Do konca polčasu ešte zaujala veľká príležitosť kapitána „Železiarov“ Jaroslava Kostelného, kedy po priamom kope Podia hlavou zakončoval ideálne pod brvno, no Šulla sa vyznamenal.

{+t87373}

Aj druhý polčas začal v slabom tempe a kvalita hry bola niekde na úrovni bodu mrazu. V 54. minúte to síce už vyzeralo na zaujímavú príležitosť, keď Rendla prehodil Šullu a v malom vápne hľadal Šafranka, ten sa cez brániaceho obrancu nepresadil.

Keďže futbal obzvlášť nenadchol, všetko zobrali do rúk domáci organizátori. Jakub Hromada bol terčom ďalšieho tvrdého zákroku a na hraciu plochu museli byť povolané nosidlá. Mladého Seničana sa na ne ešte naložiť podarilo, avšak odniesť ho z hracej plochy už „Pat a Mat“ v žltých reflexných vestách nedokázali, a tak musel futbalista použiť jednu zdravú nohu a odskákať: „Diváci mali o šou navyše,“ zhodnotil vtipný moment argentínsky legionár Pablo Podio.

Ako sa pomaly, ale isto, blížil záver zápasu, oba celky sa ako keby začali zmierovať s remízou a hostia až natoľko, že stále častejšie a častejšie ostávali aj po bežných fauloch ležať na zemi, čo sa im v končenom dôsledku neskôr vypomstilo: „Oni dosť ležali na zemi a my sme chceli hrať až do konca,“ hovorí Podio.

Za ako tak zaujímavý sa dá označiť aspoň záver stretnutia - 79. minúta priniesla po rohu Podbrezovej kontru Senice, ktorá mohla skončiť gólom, nebyť Kostelného. Ten na poslednú chvíľu odvrátil pred Šmehylom na roh.

{+t87350}

V 87. minúte dostal Kochan loptu ideálne proti nohe, spoza hranice veľkého pokutového územia vypálil prudko a tvrdo, Šulla sa blysol perfektným zákrokom. Blížila sa 90. minúta, väčšina divákov sa poberala z tej zimy a nudy preč domov, keď zrazu zdvihol náhradný arbiter Július Straka na rozkaz Pavla Chmuru tabuľku s informáciou o nadstavenom čase – 6?! „Nečudoval som sa nadstavenému času, lebo som sa nepozeral na tabuľu,“ povedal po zápase Pablo Podio.

Po prvotnom prekvapení však ale každému došlo, prečo sa tak páni rozhodcovia rozhodli. Senica naťahovala čas naozaj veľmi dlho, takže tento krok bol jednoznačne logický. Podbrezová začala spomínaných šesť minút veľmi aktívne, zatiaľ čo hostia čakali na koniec ďalším prerušovaním a naťahovaním času. Najprv hlavičkoval z hranice malého vápna nad Vajda, potom kapitán Kostelný minul bránu v obrovskej šanci, keď vyhral súboj s Pavlíkom tesne pred bránkovou čiarou, ale všetko nakoniec zaklincoval Pablo Podio.

Keďže sa hra prerušovala aj nadstavenom čase, tak sme sa dostali až do 97. minúty a v nej prišiel najkrajší moment duelu. Odrazená lopta pristála na kopačke spomínaného Argentínčana, ktorý z voleja trafil presne k žrdi, kam už Šulla nestihol doletieť. „Som rád, že to v závere padlo. Je to dobré, máme tri body a ideme ďalej. Verili sme do konca zápasu, že tá jedna lopta tam padne. Mali sme šance aj predtým, z ktorých sme mohli dať gól. Tá strela padla dobre. Naposledy som dal takýto pekný gól asi minulý rok, keď sme tu vyhrali so Slovanom 1:0. Blažej mi to nahral dozadu a bolo to takto spoza šestnástky,“ povedal o presnom zásahu šťastný Podio.

{+t87348}

„Bolo to autové vhadzovanie. Posledná situácia v zápase a neviem, či sme to nejako nezvládli, asi sme už videli koniec, no odrazená lopta prišla na šestnástku a strela z prvej. Bola taká skrytá, išla dvom hráčom medzi nohy, takže som ju zbadal na poslednú chvíľu a už som to nedokázal vyhodiť z brány,“ opísal gólovú situáciu zo svojho pohľadu Michal Šulla a pokračoval: „Mal som zakrytý výhľad, bolo predo mnou strašne veľa hráčov, zrazu sa vynorila lopta a už som nestihol zareagovať.“

Zaslúžene, alebo nezaslúžene?

Na domácej strane, samozrejme, panovala s tromi bodmi obrovská spokojnosť, zatiaľ čo na tej senickej sklamanie. Na tom, či výsledok duelu odzrkadľuje dianie na hracej ploche sa obe strany nezhodli. „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper a že do konca zápasu musíme ísť naplno. Nie je to len kvôli zápasu,  ale makali sme  celú prípravu a prvý zápas je vždy ťažký. Boli sme viac pri bráne súpera. Myslím si, že pre nás je výsledok spravodlivý,“ vraví Podio, zatiaľ čo jeho súper Šulla hovorí: „Prišli sme sem s tým, že by sme si chceli odviesť nejaké body a to sa nám nepodarilo, takže sme sklamaní. Máme nula bodov. Bol to taký zápas, no... Prvé kolá bývajú také oťukávacie a myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia.“

{+t87349}

Debutant Duda si istý nebol, ale dúfal

V drese Podbrezovej si ligový debut odkrútil mladý devätnásťročný útočník René Duda, ktorý naskočil do zápasu v 71. minúte, keď vymenil Peševskeho. „Cítil som sa v napätí, ale teraz je to už dobré, keďže sme vyhrali. Tri body sú doma, čo bol náš cieľ a som veľmi rád, že sa nám to podarilo,“ povedal mladík v jeho prvom pozápasovom rozhovore v drese A-tímu Podbrezovej.

„Dúfal som, že ma tréner postaví. Nebol som si tým istý, ale som za to veľmi rád. V príprave som robil všetko, aby ma tréner zobral do tímu. Dúfam, že ešte dostanem šancu dostať sa do zápasu a niečo ukážem,“ verí hráč s číslom šesť na drese.

Postava zápasu: Pablo Joaquín Podio
Kto iný? Argentínčan patril k tomu lepšiemu, čo duel ponúkol. Jeho priame kopy boli presné a nepríjemne zakrútené, no keďže z nich gól nepadol, nakoniec to zobral na seba a v 97. minúte perfektnou strelou rozhodol.

Sklamanie zápasu: Kvalita
Prvé kolo jarnej časti neprinieslo takmer nič zaujímavé, na čo by sa diváci mohli v Podbrezovej pozerať. Futbal miestami na zaplakanie a neschopnosť oboch tímov vymyslieť nejakú krajšiu kombinačnú akciu, česť výnimkám, nie sú dobrou pozvánkou do ďalšieho priebehu sezóny.

Zlomový moment zápasu: Váľanie sa Seničanov
Nešlo len o jeden moment, bolo ich hneď niekoľko a to v priebehu celého, najmä druhého polčasu. Keby sme chceli byť zlí, tak povieme, že si hostia o ten gól koledovali. Nebyť tohto aspektu, hlavný arbiter by nenadstavil až toľko minút. Na druhej strane je však pravda, že všetko mohlo byť úplne inak. Špekulovať nám nepomôže, nič sa nezmení.

Výrok zápasu: „Diváci mali o šou navyše,“ Pablo Podio o vtipnom momente, kedy domáci organizátori nevedeli vyniesť nosidlá s Jakubom Hromadom za hraciu plochu.

Kvalita zápasu: 1/5

Divácka kulisa: 2,5/5

Výkon rozhodcov: 2,5/5

[huste]22591[/huste]

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk