Sparta s výhrou, Bakoš s hetrikom (video)
zdroj:

Výsledky stretnutí osemnásteho kola českej Synot ligy

NEDEĽA

V nedeľňajšom tabuľkovom derby českej futbalovej Synot ligy druhá Sparta využila domáce prostredie a zdolala FK Mladá Boleslav, za ktorú 53 minút odohral aj Lukáš Pauschek, hladko 2:0.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)
Góly: 9. Šural, 22. Nhamoinesu, 10.120 divákov.
Za M. Boleslav hral do 53. min. L. Pauschek

SOBOTA

V stretnutí osemnásteho kola najvyššej českej ligy zvíťazila Ostrava nad Zlínom 3:0. Posledný Baník čakal na druhý plný bodový zásah v sezóne takmer päť mesiacov. Na 2:0 zvýšil v sobotňajšom zápase slovenský obranca Karol Mondek, o tretí gól domácich sa postaral Richard Lásik.

V "malom pražskom derby" si Bohemians poradil v Ďolíčku s Duklou 1:0.

Liberec - Jablonec 3:2 (2:0)
Góly: 24., 39. a 86. BAKOŠ - 62. Tecl (11m), 67. Kysela
Bakoš do 87. min + 3 góly - Greguš celé stretnutie

[blesk-2603169]

Bohemians 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Gól: 68. Krch
Čögley celé stretnutie - Breznaník, Hroššo a Štetina celé stretnutie, Považanec do 83. min

[blesk-2603059]

Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Góly: 44. Řezníček, 51. Hyčka
Keresteš celé stretnutie, Lacko do 89. min, Chrien od 90. min - Malec od 55. min

PIATOK

Futbalisti Slavie Praha remizovali v piatkovom dueli osemnásteho kola českej Synot ligy na trávniku Vysočiny Jihlava 0:0. V domácom drese odchytal celý zápas brankár Matej Rakovan, deväťdesiat minút odohral aj Peter Šulek a videl žltú kartu. Na druhý polčas nastúpil na opačnej strane za "zošívaných" Jaroslav Mihalík.

V druhom piatkovom stretnutí líder tabuľky z Plzne zdolal Teplice 1:0. Jediný presný zásah súboja zaznamenal už v piatej minúte Daniel Kolář, ktorý skóroval presnou hlavičkou po rohovom kope. Plzeň dosiahla siedmy triumf v rade a poistila si vedenie v tabuľke.

FC Vysočina Jihlava - Slavia Praha 0:0
M. RAKOVAN odchytal celý zápas, P. ŠULEK celý zápas + ŽK - J. MIHALÍK hral od 46. min.

[blesk-2602186]

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (1:0)
Gól: 5. Kolář
M. KOZÁČIK odchytal celý zápas, P. HROŠOVSKÝ hral celý zápas, M. ĎURIŠ hral do 69. minúty - M. CHUDÝ odchytal celý zápas