ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC ulovil odchovanca Partizanu Belehrad, Marić: Som šťastný
zdroj: fcdac.sk

DAC ulovil odchovanca Partizanu Belehrad, Marić: Som šťastný

"V Partizane Belehrad získal výborné základy, navyše v materskom klube aj vo Vojvodine nazbieral cenné skúsenosti. Teším sa, že sme dokázali získať hráča ako je Marko," povedal tréner Tomislav Marić

Ďalšou novou posilou fortunaligistu z Dunajskej Stredy sa stal dvadsaťjedenročný srbský obranca Marko Živković. Odchovanec Partizanu Belehrad podpísal s  klubom zmluvu na dva a pol roka.

Živković pôsobil okrem Partizanu aj v Teleoptiku Zemun, Vojvodine Novi Sad, naposledy obliekal dres litovskej Suduva Marijampole. Napriek mladému veku už nazbieral 61 štartov v srbskej a litovskej najvyššej súťaži. V júli 2014 vo farbách Vojvodiny nastúpil v kvalifikácii Európskej ligy proti AS Trenčín.

Ako uvádza klubový web "žlto-modrých", rodák zo Smedereva, ktorý je najviac doma na pravom kraji obrany, sa s  tímom pripravuje od konca januára a absolvoval s ním aj sústredenie v Turecku.

„Som veľmi šťastný, že sme tento prestup dotiahli do úspešného konca. Marko napriek mladému veku disponuje bohatými skúsenosťami. V Partizane Belehrad získal výborné základy, navyše v materskom klube aj vo Vojvodine nazbieral cenné skúsenosti. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa snažili tento prestup čím skôr zrealizovať. Teším sa, že sme dokázali získať hráča ako je Marko,“ povedal pre fcdac.sk tréner Tomislav Marić.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk