Víťazne Trnava, Michalovce i Senica, DAC a Skalica s remízami, Slovan šokujúco prehral (video)
zdroj: TASR

Výsledky zápasov zimnej prípravy tímov Fotuna ligy a Doxxbet ligy

Prípravné zápasy:

FC Spartak Trnava - FK Pohronie 4:0 (0:0)
Góly: 49. Cléber, 54. Halilović, 80. Depetris (11m) a 86. Jež

Trnava:1. POLČAS: Jakubech – Horník, Tóth, Godál – Baéz, Mikovič, Bello, Jež, Schranz – Depetris, Tambe
2. POLČAS: Jakubech – Godál, Horník, Tóth, Čonka – Baéz, Halilovič, Jež, Schranz – Cléber, Depetris Striedali: Majtán, Oravec, Lola

FK Pohronie: Holec – Hatok, Nosko, Sekereš, Prikryl – Sekereš A., Frimmel, Páleník, Garaj – Sojka, Širáň

Ivan Hucko, tréner FC Spartak Trnava (zdroj: spartak.sk): "Prvý polčas bol z našej strany rozhádzanejší, pretože sme hrali systémom 3-5-2. V útočnej fáze to bolo veľmi dobre, ale v obrannej sme trochu horeli. Súper bol odvážny a tým pádom, že vysúval vysoko štyroch hráčov, nám robil problémy. Chceli sme si toto rozostavenie vyskúšať. Našim najväčším problémom v prvom polčase bola efektivita. Mali sme vyložené šance a keby ich premeníme, ten zápas by sa v ňom určite zlomil. Do druhého polčasu sme nastúpili s našim klasickým rozostavením a boli sme futbalovejší. Druhé dejstvo sme odohrali veľmi dobre. Využili sme štyri šance a zápas skončil 4:0."

MŠK Žilina "B" - Amkar Perm 0:5 (0:1)
Zostava MŠK: Kňazovič - Dybala, Beniač, Ďuratný, Hancko - Tlacháč (56. Krela), Chríbik, Majštiník - Puček, Boženík (60. Sluka), Vallo

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina (zdroj:mskzilina.sk): "Výborná skúsenosť pre našich mladých hráčov. Takéto ťažké zápasy ich určite posunú vo futbalovom raste."

DAC 1904 Dunajská Streda - ETO Győr 1:1 (0:1)
Góly: 68. Pačinda - 15. Mayer

DAC: Tujvel (46. Milošovič) - Brašeň, Ljubicic (72. Egri), Kwin (64. Pagáč), Davis (46. Živković) - Sarr (72. Mészáros), Asanovic (80. Kollár), Horváth, Pačinda (72. Stephens) - Szarka (72. Černák), Polievka (46. Bülbül). Tréner: Tomislav Maric

Győr: Deli (86. Gyurkovics) - Köles, Nagy, Csató, Németh (75. Borkai) - Pongrácz (75. Weitner) - Szabó L. (83. Kozma), Illés (63. Imrik), Lénárth, Vanko (63. Szabó B.) - Mayer (63. Szabó Zs.). Tréner: Preszeller Tamás

[youtube]MOnSPMaqb5Y[/YouTube]

FC VSS Košice - FK Vyšné Opátske 4:3 (0:3)
Góly: 47. a 89. Karaš (oba z 11 m), 68. Konnsimbal, 79. Dimun – 1. L. Urban (11 m), 30. Kudlata, 35. vlastný.

FC VSS I. polčas: Leško – T. Kubík, Vaško, Jonec, Hirjak – Vancák – Trebuňák, D. Takáč, Horodník, Gáll – Jano.
FC VSS II. polčas: Leško – Mik. Tóth, Hovančík, Jonec, Hirjak (67. T. Kubík) – Šinglár – Konnsimbal, Karaš, K. Kuzma, Horodník (67. Gáll) – Dimun.

Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 1:2 (1:2)
Gól Slovana: 35. Priskin

Zostava Slovana v 1. polčase: Greif - Pliatsikas, Adilehou, Sekulič, Zreľák - Scott - Milinkovič, Savičevič, Kubík, Oršula - Priskin
Zostava Slovana v 2. polčase: Hrubeš - Sekulič, Adilehou, Saláta, Laczko - Simovič - Oršula, Šefčík, Savičevič, Zreľák - Vittek

[youtube]2aqTTgQizwk[/YouTube]

FK Senica - FK Třinec 3:0 (0:0)
Góly: 74. a 82. Almási, 52. Leško (z pok. kopu)

Senica: Šulla (46. Plach) – Hladík (46. Mehremič), Pavlík, Pillár - Čunta, Kontár (67. Ventúra), Alan (46. Krč), Klec (46. Almási), Morong (67. Mráz)- Kosorin, Leško (67. Varga)

Třinec: Paleček – Blanař, Janoščin, Djika, Benetka, Samiec, Jánošík, Motyčka, Avdič, Hloch, Dedič (striedali: Rohel – Kučera, Čelustka, Zimka, Latocha, Martynek)

MFK Skalica - Znojmo 0:0
Zostava MFK : Krnáč - Vrablec, Hudák (60´Majerník), Dobrotka, Vaško (46´Záhumenský) - Mazan (60´Švrček), Ikenna Hillary Paul (60´Čermák), Šebesta, Ciprys (60´Štrombach) - Piroska (60´Jakubek), Masaryk (60´Ulrich)

Martin Krnáč, brankár, nová posila Skalice (zdroj: Facebook/mfkskalica.sk): “Myslím si, že to bol dobrý prípravný zápas so silným súperom, ktorý naše mužstvo viacej preveril, ako predchádzajúci súperi. Zápas podľa mňa splnil účel, jediné také negatívne bolo hrať druhý polčas proti silnému vetru, ktorý trošku futbal komplikoval. Škoda, že sa nám zo šancí, ktoré sme mali nepodarilo vstreliť jeden gól, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca, lebo chceme aj v príprave tie zápasy vyhrávať, ale nakoniec s dobrým súperom berieme aj tú remízu.“

MFK Zemplín Michalovce - 1.FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)
Góly: 11. a 21. M. Koscelník

MFK Zemplín: P. Macej (46. Kira) - Perez, Khubutia, Podhorin, Sviarchynski - D. Kunca, T. Sedlák, Grič, M. Koscelník - M. Hamuľak, Votinov (60. F. Serečin)

1. FC Tatran: Barát (46. Talian) - R. Kačala, P. Jacko, Luberda (46. D. Jacko), Bujňák - Luk. Hruška (46. M. Kraľovič), Keresteš (60. S. Kraľovič), J. Dzurík, P. Cicman (46. Voda) - Tubonemi, Katona (60. Maník)