ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sklamaný Marek Kukulský nateraz opúšťa Bardejov: Veľa vecí sa musí zmeniť
zdroj:

Sklamaný Marek Kukulský nateraz opúšťa Bardejov: Veľa vecí sa musí zmeniť

"Môj návrat v budúcnosti nie je vylúčený, avšak až vtedy, keď sa všetko normalizuje. No to sa musí veľa vecí zmeniť. Všetci musia seriózne pristupovať k riešeniu problémov,“" vysvetľuje M. Kukulský

Po abdikácii prezidenta Partizána Petra Petruša začiatkom roka prácu v bardejovskom klube prerušil aj športový riaditeľ klubu Marek Kukulský, ktorý takouto formou reagoval na nedobré praktiky v meste aj pred piatimi rokmi.

Pred piatimi rokmi sa vzdal funkcie prezidenta a teraz prerušil prácu klube ako športový riaditeľ. Uplynulý kalendárny rok nebol v klube podľa jeho predstáv, teraz už bývalý športový riaditeľ Marek Kukulský sa k zložitej situácii vyjadril takto: „Vôbec nebol ľahký, pri rekonštrukcii štadióna začínate hrať na cudzom ihrisku, s prechodom do Bardejovskej Novej Vsi to bolo pre nás niečo nové. Ani v klube to nebolo ideálne, nestíhali sme plniť niektoré naše záväzky, trošku sme sa trápili, no podlžnosti boli vyrovnané. Mládežníci sú takmer zastabilizovaní, muži hádam skončia do šiesteho miesta.“

Písomné podanie prerušenia práce vo funkcii i výbore čakal len málokto. „Je to pravda, 7. januára som podal dočasné ukončenie môjho pôsobenia v Partizáne z viacerých dôvodov. Prvý je ten, že osem rokov bolo treba denne naháňať podmienky, prostriedky a venovať sa futbalu, boriť sa s problémami. Už stačilo. Som unavený. Druhý dôvod je ten, že mám rozpracovaných veľa projektov vo svojej firme, ja sa musím živiť z toho, čo zarobím, no a je tu aj rodina. Tretí dôvod je ten, že z tých sľubov, čo sa narozprávali, neplatí nič. Môj návrat v budúcnosti nie je vylúčený, avšak až vtedy, keď sa všetko normalizuje. No to sa musí veľa vecí zmeniť. Všetci musia seriózne pristupovať k riešeniu problémov. V lete vyhodnotím, ako som dopadol ja vo svojom podnikaní, nemôžem robiť všetko na päťdesiat percent,“ posťažoval sa M. Kukulský.

Už druhá forma takéhoto protestu skúseného piliera v Partizáne naznačuje aj určitú formu nekoncepčnej práce na športovom poli v meste. „Pred piatimi rokmi som končil prvýkrát ako prezident Partizána, no oslovili ma sponzori z Bardenergy, ktorí ma požiadali, aby som sa vrátil, že to bude nakopnuté a v poriadku. Práve vďaka nim tento klub fungoval, ale nemôžu byť jediným sponzorom v meste. Ak sa im niečo nové podarí a oslovia ma, tak by som sa vrátil. Od šiestich rokov som tu strávil 34 rokov, nie je mi jedno, ako to tu dopadne, je to jedna veľká firma, ktorá je odkázaná na zodpovedných ľudí. Nádejali sme sa, že na rozvoji športu v meste sa budú podieľať aj ďalší, no nie je tomu tak. Možno nový zákon o športe uľahčí to financovanie, malo by sa to otočiť v prospech športu nielen v Bardejove,“ vyslovil nádej už bývalý športový riaditeľ Partizána Bardejov.

V príprave na posledné štyri zápasy základnej časti Bardejov doteraz dosiahol sľubné výsledky: Na ihrisku Tatrana Prešov remizoval 2:2, doma vyhral s Lipanmi 2:0 a v maďarskej Kisvárde 2:2. Najbližšie sa mužstvo predstaví v sobotu 30. januára o 12.30 h na domácej pôde proti poľskému Krosnu.

Z legionárov sa vrátil len Srb Milunovič, Poliak Gruca odišiel za „svojimi“ do Popradu a Gagnon do Dunajskej Stredy, hoci fortunaligista už oznámil, že s ním neráta. Do Popradu prestupuje aj S. Kica. Miesto si hľadá kočovný Francúz afrického pôvodu Andrele Mekele, ktorý hrával v Trebišove i v Lotyšsku.

Súčasný káder Bardejova:
brankári: Čikoš-Pavličko, Gmitter, Kostár
hráči v poli: Andraščík, Staš, Šosták, Belunek, Hanuščák, Ivanko-Macej, Kuhajdík, Grohoľ, Mekele, Pyda, Kolibab, Sipľák, Jacko, Ducár, Ľalík, Bialončik, Staško, Sova, Milunovič, Kukulský ml., Olijnik, Gluško, Javorskij

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk