ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Budúci ročník Fortuna ligy odštartuje 16. júla, žiadne zápasy v strede týždňa
zdroj: TASR

Budúci ročník Fortuna ligy odštartuje 16. júla, žiadne zápasy v strede týždňa

Nasledujúca sezóna najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna ligy odštartuje 16. júla. Jesenná časť sa skončí zápasmi devätnásteho kola, ktoré sú naplánované na sobotu 10. decembra

Nasledujúca sezóna najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna ligy odštartuje 16. júla. Rozhodlo o tom prezídium Únie ligových klubov (ÚLK), ktoré schválilo termínovú listinu na druhú polovicu kalendárneho roka 2016.

Ešte pred úvodným kolom odohrajú slovenské tímy zápasy v európskych pohároch. Prvé stretnutia úvodného predkola Európskej ligy, v ktorom budú štartovať tri slovenské kluby, sú na programe 30. júna, teda ešte počas majstrovstiev Európy. Tohtosezónny majster odštartuje boje o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov v druhom predkole 12. alebo 13. júla.

Jesenná časť Fortuna ligy 2016/17 sa skončí zápasmi devätnásteho kola, ktoré sú naplánované na sobotu 10. decembra. "Členovia Prezídia ÚLK sa zhodli na termínovej listine, ktorá neobsahuje žiadne kolá v strede týždňa. Tieto zápasy v pracovných dňoch sú dlhodobo menej sledované ako stretnutia v tradičných víkendových termínoch. Teší ma, že aj takýmto spôsobom sa nám darí vychádzať v ústrety fanúšikom," povedal pre portál fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk