ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Výnimočný tréner Pep Guardiola dnes oslavuje 45. narodeniny
zdroj: TASR/AP

Výnimočný tréner Pep Guardiola dnes oslavuje 45. narodeniny

Je ťažké uveriť, že tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola pri toľkých trénerských úspechoch dnes (18. januára) oslavuje ešte len 45 rokov

Je ťažké uveriť, že tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola pri toľkých trénerských úspechoch dnes (18. januára) oslavuje ešte len 45 rokov.

Základy futbalu pochytil už ako trinásťročný v mládežníckych tímoch FC Barcelona. Za A tím "Blaugranas" nastúpil v 263 ligových zápasoch a strelil v nich šesť gólov. Neskôr skúšal šťastie aj v zahraničí a v sezóne 2007/2008 sa vrátil do Barcelony už ako tréner.

{+T55686}

Najskôr viedol rezervný tím Barcelony, s ktorým vyhral Tercera División. Hneď po prvej sezóne v pozícii trénera vystriedal Franka Rijkaarda na poste hlavného kouča A-tímu FC Barcelona. Pod jeho vedením došlo k viacerým zmenám v kádri, keď odišiel Deco, či hviezdny Ronaldinho. Už v sezóne 2008/2009 zaznamenal svoj veľký trénerský úspech, keď s Barcelonou získal treble. S týmto španielskym klubom ešte následne získal ďalších jedenásť trofejí. V marci 2014 už slávil zisk bundesligového titulu s Bayernom Mníchov, ktorý získal v rekordnom čase – sedem kôl pred koncom súťaže.

Od ďalšej sezóny ho v Bayerne Mníchov nahradí Talian Carlo Ancelotti. Niet však pochýb o tom, že Guardiola, vzhľadom na jeho nízky vek, dosiahne v trénerskej kariére mnoho úspechov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk