ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankár Chudý prestúpil z Dukly Praha do Teplíc
zdroj:

Brankár Chudý prestúpil z Dukly Praha do Teplíc

"Sme radi, že sme dotiahli dlhšie plánovaný prestup už teraz v zime. Vzhľadom na zranenie našej jednotky zvyšujeme konkurenciu i na poste brankára," povedal pre fkteplice.cz športový riaditeľ klubu Jan Skýpala

Slovenský brankár Martin Chudý zmenil pôsobisko v rámci najvyššej českej súťaže. Odchovanec Považskej Bystrice prestúpil z Dukly Praha do FK Teplice. Informáciu priniesol web fkteplice.cz.

Severočesi hľadali náhradu za dlhodobo zraneného Tomáša Grigar, a preto siahli po 26-ročnom Slovákovi, ktorý sa už v pondelok zapojil s novým tímom do tréningu a v utorok odcestuje na sústredenie do Chorvátska. "Sme radi, že sme dotiahli dlhšie plánovaný prestup už teraz v zime. Vzhľadom na zranenie našej jednotky zvyšujeme konkurenciu i na poste brankára," povedal pre fkteplice.cz športový riaditeľ klubu Jan Skýpala.

Chudý odštartoval svoju kariéru v FK Raven Považská Bystrica, od dorasteneckých rokov pôsobil v FC Nitra, kde sa v roku 2009 dostal do prvého tímu. V sezóne 2012/13 odchytal väčšinu zápasov v najvyššej slovenskej súťaži. Vo februári 2014 prestúpil do druholigového českého klubu FC Graffin Vlašim, odkiaľ po pol roku zamieril do Dukly Praha.

V Dukle viac kryl chrbát Filipovi Radovi, ale pri jeho zranení ho dobre zastúpil a v desiatich ligových zápasoch vychytal štyri čisté kontá. V prebiehajúcej sezóne odchytal zatiaľ štyri zápasy v MOL Cupe a v nich vychytal ďalšie tri nuly. V slovenskej lige odchytal Chudý 59 zápasov, v ktorých nazbieral 15 čistých kont. "Ide o brankára v strednom veku, ktorý potvrdil svoje kvality v slovenskej i českej lige. Verím, že bude pre náš klub prínosom," dodal tréner teplických brankárov Patrik Kolář.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk