ProFutbal.sk ProFutbal.sk

MS 2016 vo FootGolfe: USA prvým majstrom sveta, Slovensko šieste
zdroj: Rastislav Blaško

MS 2016 vo FootGolfe: USA prvým majstrom sveta, Slovensko šieste

Popri súťaži jednotlivcov sa tak USA stali prvým víťazom Svetového pohára. Spomedzi 26 zúčastnených tímov si šieste miesto vybojovalo Slovensko

Titul prvého majstra sveta vo FootGolfe si vybojoval tím Spojených štátov amerických (USA) - na druhých majstrovstvách sveta vo FootGolfe v Pilar, na predmestí Buenos Aires v Argentíne (na premiérovom ročníku sa súťaž tímov ešte neuskutočnila). Popri súťaži jednotlivcov sa tak USA stali prvým víťazom Svetového pohára. Spomedzi 26 zúčastnených tímov si šieste miesto vybojovalo Slovensko v zložení Ján Kozák ml., Branislav Fodrek, Tomáš Bartko, Juraj Gubáni a Tomáš Tengeri.

USA sa z kvalifikácie dostali ako druhé mužstvo. Najprv porazili vo štvrťinále Maďarsko o dvanásť jamiek, následne v semifinále premožiteľov Slovenska, Holandsko o 8 jamiek. Vo finálovom zápase porazili domáci tím Argentíny 12:6 už na šestnástej jamke, kedy zahral víťazný putt Sharif Khatib, takže zvyšné dve jamky sa nedohrávali. USA v zložení Godfrey Jordan Marshal, Julian Dane Nash, Arturo Barragan a Sharif Khatib reprezentovali vo finále šestnásťčlenný tím. USA tak potvrdili dominanciu vo FootGolfe.

{+T86038}

Člen víťazného tímu Godfrey Jordan Marshal v rozhovore pre PROFUTBAL.SK uviedol, že FootGolf ašpiruje na to, aby sa stal olympijským športom vďaka prudkému rozvoju v celosvetovom meradle. Táto kopacia hra džentlmenov sa dostáva do pozornosti čoraz širšieho okruhu hráčov, ktorí môžu túto hru nielen kvôli súťaživosti, ale aj pre oddych a zábavu hrať do vysokého veku. Výsledok finálového zápasu nájdete TU.

Druhé majstrovstvá sveta vo FootGolfe pokračujú záverečným tretím kolom súťaže jednotlivcov. Slovenským želiezkom v ohni je bývalý futbalový a súčasný footgolfový reprezentant Ján Kozák ml., ktorý v súťaži jednotlivcov pôjde v poslednom štvorčlennom flajte horúcich kandidátov na titul majstra sveta. Priebežné výsledky finále súťaže jednotlivcov nájdete TU.

{+T86041}

Portál PROFUTBAL.SK v spolupráci so Slovenskou FootGolfovou Asociáciou počas majstrovstiev sveta vo FootGolfe 2016 v Argentíne ako mediálny partner každodenne prináša správy a fotografie priamo z diania.

Článok vznikol vďaka podpore: BRANNDMARKS s.r.o.

{+T85962}

Najnovšie z kategórie: Footgolf

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk