ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prievan v kabíne Slovana, tím opúšťa sedem hráčov!
zdroj: TASR

Prievan v kabíne Slovana, tím opúšťa sedem hráčov!

"S niektorými hráčmi v našej dlhodobej stratégii nerátame a bolo by stratou času pre obe strany, aby u nás pokračovali ďalej," vysvetľuje Ivan Kmotrík ml.

Ako sme už v predošlých dňoch avizovali, bratislavský Slovan chystá v zime veľkú obmenu kádra. S tou začal druhý tím priebežného poradia Fortuna ligy začiatkom "vianočného" týždňa. "Belasí" sa rozlúčili až so siedmimi hráčmi, a to ešte stále nemusí byť konečný počet.

Ako sa uvádza na klubovom webe Slovana, vedenie klubu po skončení jesennej časti komplexne zhodnotilo výsledky a výkony A-mužstva a aj na základe tejto analýzy rozhodlo o prvých zmenách v kádri.

"Ako som už v minulosti viackrát spomenul, chceme vybudovať silné mužstvo, ktoré bude konkurencieschopné aj na európskej scéne. S niektorými hráčmi v našej dlhodobej stratégii nerátame a bolo by stratou času pre obe strany, aby u nás pokračovali ďalej. Slovan Bratislava preto v jarnej časti už nepočíta so službami Erika Čikoša, Dávida Hudáka, Nicolasa Gorosita, Lestera Peltiera, Patrika Saba, Timoteja Záhumenského a Samuela Štefánika. Všetci títo hráči boli zaradení na transferovú listinu. Trojici mladých hráčov Filip Ďuriš, Lukáš Gašparovič, Róbert Matejka, ktorí sú členmi širšieho kádra A-mužstva, resp. juniorky, by sme v prípade záujmu umožnili hosťovanie, aby mohli získať potrebnú hernú prax. Títo hráči majú šancu presvedčiť nás o svojich schopnostiach a môžu zabojovať o svoju budúcnosť v Slovane. Evidujeme záujem o hosťovanie brankára Martina Krnáča. Po zvážení všetkých za a proti sa rozhodneme, či ho uvoľníme," objasnil najnovšie zmeny v tábora Slovana viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

{+T81220}

Pri toľkých odchodoch je zrejmé, že Slovan bude v zime aj výrazne posilňovať svoj káder. Vedenie klubu má v hľadáčiku viacero hráčov, s niektorými je vo fáze finálnych rokovaní. "Už čoskoro by sa mal k mužstvu pripojiť jeden nový hráč, s ktorým sme dohodnutí na podmienkach. Od podpisu zmluvy nás delí iba lekárska prehliadka, ktorú by mal podstúpiť 7. januára. Ďalšie transfery sú v štádiu riešenia. O podmienkach rokujeme s ďalšou dvojicou futbalistov. Ich výkonnosť si ešte chceme otestovať v príprave a následne sa rozhodneme o ich prípadnom angažovaní," vraví na margo nových hráčov Kmotrík ml., ktorý dodal, že cieľom je zisk aspoň troch či štyroch posíl: "Vieme, kde potrebujeme mužstvo vystužiť, určite však nepôjdeme po kvantite na úkor kvality. Pre nás je dôležité predovšetkým to, aby nové posily boli pre náš tím prínosom a posunuli ho na vyššiu úroveň. Ak by sme teraz nezískali toho správneho hráča, radšej budeme hľadať dočasné riešenie formou hosťovania a budeme pripravovať kvalitné prestupy na letné obdobie."

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk