ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Twente nemôže tri roky hrať európske poháre
zdroj: Flickr

Twente nemôže tri roky hrať európske poháre

Holandský futbalový zväz potrestal klub Twente Enschede trojročným zákazom štartu v európskych pohárových súťažiach. Dôvodom je porušenie licenčného poriadku

Holandský futbalový zväz potrestal klub Twente Enschede trojročným zákazom štartu v európskych pohárových súťažiach. Dôvodom je porušenie licenčného poriadku. Klub predal práva na siedmich hráčov tretej strane, čo nedovoľujú pravidlá UEFA.

Podľa agentúry AP uniknuté dokumenty preukázali zmluvu medzi klubom a investorom z Malty, ktorá porušuje platnú legislatívu. Po prevalení kauzy odstúpil koncom novembra prezident klubu Twente Enschede Aldo van der Laan. Internetová stránka Football Leaks zverejnila zmluvu podpísanú v roku 2014 medzi klubom a maltskou spoločnosťou Doyen Sports Investments. Podľa nej Doyen súhlasil so zaplatením päť miliónov eur za sumy od 10 do 50 percent z prestupových práv na sedem hráčov Twente.

UEFA zakázala vlastniť práva na hráčov tretím stranám, keďže je to hrozba voči integrite športu. Twente sa proti rozhodnutiu zväzu neodvolá a trest akceptuje. Klubu hrozilo aj vyradenie z domácej súťaže, ale napokon vyviazol len s podmienkou. V 18-člennej holandskej lige je finančne sužované Twente na šestnástom mieste.

Najnovšie z klubu: Twente Enschede

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk