ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava má prvé posily, na lavičke zostáva Ivan Hucko
zdroj:

Trnava má prvé posily, na lavičke zostáva Ivan Hucko

Spartak Trnava s prvými zimnými posilami! Do klubu prichádzajú zo Žiliny pravý obranca Andrej Kadlec a beninský stredopoliar Babatounde Bello z Frýdku Místku

Fortunaligový klub FC Spartak Trnava predstavil prvé zimné posily. Do klubu prichádzajú zo Žiliny pravý obranca Andrej Kadlec a beninský stredopoliar Babatounde Bello z Frýdku Místku, ktorý svojho času tiež pôsobil pod Dubňom. Klub zároveň oznámil, že aj v jarnej časti povedie mužstvo tréner Ivan Hucko.  Vyvrátil tak dohady okolo ďalších medializovaných mien.

V mužstve zo slovenského Ríma prišlo aj k hráčskym odchodom. Klub po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu so španielskym stredopoliarom Josém Davidom Casadom. V Trnave nebudú pokračovať ani útočník Haris Harba a obranca Marek Janečka. Obom sa končia v januári hosťovania, Spartak im však umožní už skôr trénovať s ich novými oddielmi.

Andeli zároveň dementovali, že by rokovali o príchode Filipa Serečina. Meno Košičana sa v súvislosti s Trnavou objavilo v niektorých médiách. "Je to iba novinárska kačica," objasnil PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

Cieľ pre Hucka: Pohárová Európa

Tréner Ivan Hucko podpísal v pondelok s andelmi novú zmluvu. Opäť znie na šesť mesiacov s ročnou opciou na ďalšiu spoluprácu. Kompletné zloženie realizačného tímu upresnia neskôr. "Zatiaľ sme definovali jeden cieľ – dostať sa do pohárovej Európy. Z toho budeme vychádzať," uviedol po podpise kontraktu kouč Trnavy.

{+T83591}

Z tímu odišlo po skončení jesennej časti už osem hráčov. Vedenie Spartaka hľadá možnosti doplnenia tímu. "Kupovať hráčov nie je ako zháňať tovar v obchode. Možností je vždy viac na oboch stranách, aj hráči majú svoje alternatívy. Budeme sa snažiť dotiahnuť posilnenie kádra do stavu, aby sme boli spokojní," povedal Hucko.

"Rátame aj s tým, aby sa mladí hráči posunuli hore. Uvidíme, ako sa prejavia v mužskom futbale. Najradšej by sme boli, aby sa ukázali v dobrom svetle a mohli sme ich zapracovať. Rátame s Lukášom Mihálikom, zvažujeme, že vezmeme do prípravy ďalšieho dorastenca Mateja Oravca. Uvidíme, ako sa dohodneme s novým trénerom juniorky Mariánom Šarmírom, nevylučujem, že do prípravy naskočia aj ďalší," dodal Hucko.

Zároveň podotkol, že do tímu by rád pritiahol aj kreatívneho stredopoliara. "Všetko je však ešte vec rokovaní."

Kadlec debutoval v Trnave

Posila zo Žiliny Andrej Kadlec oslávi 2. februára svoje dvadsiate narodeniny. S andelmi sa tento pravý bek dohodol na tri a pol ročnom kontrakte. Pochádza z Ilavy, s loptou začínal v Púchove, k veľkému futbalu pričuchol v žilinskom MŠK, kde predtým prešiel mládežníckou akadémiou. Ide o člena reprezentačného tímu do 17 rokov, ktorý sa zúčastnil na majstrovstvách Európy v roku 2013. Figuroval aj v národných výberoch do 18 a 19 rokov.  Na konte má deväť ligových štartov, v tejto sezóne si pripísal zatiaľ dva. Hrával prevažne za druholigovú rezervu. Andeli chcú angažovaním mladého futbalistu zvýšiť konkurenciu na poste pravého obrancu, navyše, v hráčovi vidia perspektívu smerom do budúcnosti.

"Ako hráč cítim, že pre svoj rozvoj potrebujem zmenu. Keď prišla ponuka z Trnavy, neváhal som. Je to motivácia a nová výzva. Chcem sa popasovať o post pravého beka," povedal Andrej Kadlec.

{+T63470}

O jeho služby bol záujem aj v Českej republike, niečo sa črtalo v Poľsku, uprednostnil ale Spartak. Zaujímavosťou je, že svoj ligový debut absolvoval práve v Trnave. V apríli 2014 bol pri prehre MŠK 1:3, keď v priebehu druhého polčasu vystriedal obrancu Škriniara.

"Duel sa hral v dobrej atmosfére, škoda len, že sme nevyhrali. Na ligový debut sa však nezabúda." Aj fanúšikovia Spartaka a nový štadión sú veci, ktoré talentovaného hráča do Trnavy lákajú. "Určite je to na Slovensku niečo špeciálne," dodal.

Bello sa vracia do slovenskej ligy

Ďalšou novou tvárou v trnavskom kolektíve je Babatounde Bello. Stredový hráč (nar. 6. októbra 1989) je slovenským futbalovým fanúšikom dobre známy z osemročného pôsobenia v Žiline. Po odchode zo severu Slovenska pôsobil v Jihlave a naposledy hosťoval v druholigovom Frýdku Místku.

{+T55627}

"Môžem povedať, že sa fakt veľmi teším na návrat do slovenskej ligy. Budem obliekať dres Spartaka, ktorý patrí medzi najlepšieho kluby na Slovensku a má najlepších fanúšikov v krajine," vyjadril sa Bello: "Viem, ako Trnava momentálne stojí v tabuľke. Klubu chcem pomôcť prepracovať sa do Európskej ligy a v ďalšej sezóne zabojovať o čelné pozície."

Bello je reprezentantom Beninu. V novembrovom dvojzápase s Burkinou Faso prispel gólom k víťazstvu svojho mužstva 2:1, v odvete na pôde súpera jeho tím prehral 0:2. S Trnavou podpísal Afričan zmluvu na jeden a pol roka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk