ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Majster z Trenčína si upísal dvojicu Nigérijčanov
zdroj: astrencin.sk

Majster z Trenčína si upísal dvojicu Nigérijčanov

"Som veľmi rád, že sa mi trénerov podarilo presvedčiť. AS je veľmi dobre fungujúci klub. Dúfam, že čoskoro dostanem šancu v prvom mužstve. Chcem hrať dobre a pomôcť k ďalším víťazstvám," povedal po podpise zmluvy Kalu

Vedenie úradujúceho slovenského majstra AS Trenčín podpísalo kontrakty s dvomi z trojice nigérijských hráčov, ktorí boli počas uplynulých mesiacov na skúške pod Čákovým hradom. Krídelník Samuel Kalu a stopér Christopher Maduka sa upísali klubu na dva roky. V stredu o tom informovala oficiálna webstránka lídra Fortuna ligy.

"Som veľmi rád, že sa mi trénerov podarilo presvedčiť. AS je veľmi dobre fungujúci klub. Dúfam, že čoskoro dostanem šancu v prvom mužstve. Chcem hrať dobre a pomôcť k ďalším víťazstvám," povedal po podpise zmluvy Kalu, ktorý rovnako ako druhý z dvojice osemnásťročných nigérijských mladíkov prichádza z rovnakej futbalovej školy ako Kingsley Madu a Moses Simon. "Moses je veľký hráč. Hrám na rovnakej pozícii a preto budeme určite porovnávaní. Dúfam, že fanúšikov nesklamem," doplnil Kalu.

Maduka bude bojovať o miesto v strede trenčianskej obrany. Jeho prvým cieľom je zbierať skúsenosti od skúsenejších spoluhráčov. "Rešpektujem svoju pozíciu. Chcem sa naďalej učiť. Kleščík a Rundič sú skvelí stopéri. Každý deň s nimi mi dal niečo nové," povedal pre astrencin.sk nádejný stopér a dodal: "Ďakujem Bohu za túto šancu. Poďakovať chcem aj klubu AS Trenčín, ktorý mi dal príležitosť. Cítim sa tu veľmi dobre. Domáci chlapci nás prijali bez problémov. Verím, že vďaka kvalite mužstva sa budem ešte zlepšovať. Verím, že Trenčín mi pomôže aj do reprezentácie."

AS Trenčín je "jesenným kráľom" Fortuna ligy, po devätnástich kolách má na čele tabuľky sedembodový náskok pred bratislavským Slovanom.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk