ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jedenásťgólový Tawamba ťahúňom ViOn-u, zmení v zime pôsobisko?
zdroj: astrencin.sk/Peter Kapusta

Jedenásťgólový Tawamba ťahúňom ViOn-u, zmení v zime pôsobisko?

"Každý deň tvrdo pracujem, aby som to dokázal aj ďalším pozorovateľom nielen na Slovensku. Odmenou za tvrdú robotu je progres. Keby som dostal šancu hrať niekde vyššie, bolo by to skvelé," vraví bez okolkov

V Zlatých Moravciach môžu bozkávať nohy aj ruky svojmu kanonierovi Léandre Tawambovi. Ten strelil na jeseň už jedenásť gólov a mierou vrchovatou sa pričinil o to, že ViOn si drží solídny odstup od posledných tímov v tabuľke.

[anketa-77]

V sobotu sa Tawamba blysok hetrikom do siete nováčika zo Skalice. Záhoráci síce od tretej minúty viedli po góle Ulricha, v 28. minúte ale prišli o Konečného, ktorý videl červenú kartu a hlavný arbiter nariadil aj pokutový kop. Z bieleho bodu sa Tawamba nemýlil. Skazu Skalice dokonal v poslednej päťminútovke úvodného dejstva, keď pridal ďalšie dva góly a čistým hetrikom sa postaral o triumf svojho tímu v pomere 3:1.

Tawamba má dnes na konte už jedenásť gólov, pritom za ViOn začal nastupovať až od piateho kola. Pôvodne mal hrať v Líbyi, tamojšia súťaž však neodštartovala. Momentálne je tak na čele priebežného poradia v tabuľke strelcov. "Rýchly gól súpera nás nakrátko zneistil, mali sme ťažší rozbeh do zápasu, ale určite sme si vôbec nepripúšťali, že by sme nemali zvládnuť toto stretnutie. Obrat nám vyšiel dokonale, ešte do prestávky sme to dokázali otočiť," povedal na margo vydareného obratu proti Skalici kanonier z Kamerunu, ktorý strelil vôbec svoj prvý hetrik na seniorskej úrovni.

{+T84853}

Jesenná časť Fortuna ligy sa ešte ani neskončila a už teraz sa objavujú hlasy, že Tawamba ViOn prerástol a zaslúžil by si prestup do väčšieho klubu. Špekuluje sa aj o slovenských tímoch, reálnejšie však vyzerá zahraničie. "Teším sa z toho. Ľudia, ktorí si toto o mne myslia, musia vo mne skutočne niečo vidieť. Každý deň tvrdo pracujem, aby som to dokázal aj ďalším pozorovateľom nielen na Slovensku. Odmenou za tvrdú robotu je progres. Keby som dostal šancu hrať niekde vyššie, bolo by to skvelé," vraví bez okolkov pre nasanitra.sme.sk.

Niektorí vo svojich špekuláciách zachádzajú ešte ďalej a Tawambu by radi videli v slovenskej reprezentácii, ktorá má s útočníkmi dlhodobo starosti. "Ľudia ma podpichnú aj týmto smerom, ale tak ďaleko zatiaľ nepremýšľam. Najskôr by musela prísť ponuka," dodal dvadsaťpäťročný dobre stavaný kanonier, ktorý sa už nevie dočkať záverečného jesenného zápasu. Po ňom totiž letí domov do Kamerunu, kde ho čaká životný prestup - svadba.

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk