ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nemecká polícia zadržala 196 fanúšikov pri zápase Schalke - Bayern
zdroj: Flickr

Nemecká polícia zadržala 196 fanúšikov pri zápase Schalke - Bayern

Podľa polície sa najnásilnejší incident odohral ešte pred stretnutím, keď skupina priaznivcov Bayernu spolu s fanúšikmi rivala Schalke VfL Bochum napadla predajňu vstupeniek na štadióne

Nemecká polícia zadržala v sobotu 196 futbalových fanúšikov, ktorí sa dopustili výtržností pred i po bundesligovom šlágri medzi Schalke 04 a úradujúcim majstrom Bayernom Mníchov (1:3).

Podľa polície sa najnásilnejší incident odohral ešte pred stretnutím, keď skupina priaznivcov Bayernu spolu s fanúšikmi rivala Schalke VfL Bochum napadla predajňu vstupeniek na štadióne. Pri útoku utrpelo zranenia niekoľko osôb a polícia ho označila za "extrémne násilný".

Za správanie sa tvrdého jadra fanúšikov Bayernu sa predstaviteľom Schalke ospravedlnil aj šéf bavorského klubu Karl-Heinz Rummenigge, informovala agentúra DPA.

Násilnosti poznačili aj ďalšie víkendové stretnutia. Stalo sa tak napriek zvýšeným bezpečnostným opatreniam, ku ktorým pristúpili úrady po minulotýždňových teroristických útokoch v Paríži.

V Mönchengladbachu vo vlakoch a na staniciach vyčíňali fanúšikovia Hannoveru a Werderu Brémy. Ďalšie nepríjemnosti sa odohrali počas zápasu tretej ligy Magdeburgu s SG Sonnenhof Grossaspach, kde chuligáni vtrhli na ihrisko.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Schalke 04

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk