ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Man United blízko k získaniu Robbena
zdroj: TASR/AP

Man United blízko k získaniu Robbena

Manchester United je blízko k podpísaniu zmluvy s Arjenom Robbenom. Po konflikte so spoluhráčom Robertom Lewandowskim chce Holanďan opustiť Bayern

Manchester United je blízko k podpísaniu zmluvy s Arjenom Robbenom. Po konflikte so spoluhráčom Robertom Lewandowskim chce Holanďan opustiť Bayern. Robben sa už v tíme nemeckého majstra necíti dobre a jeho bývalý tréner Louis Van Gaal sa viackrát zaujímal o prestup svojho krajana na Old Trafford.

Van Gaal už dávnejšie vyjadril želanie zapracovať na rýchlosti a kreativite v krídelných priestoroch a práve tieto atribúty 64-ročný manažér spája s príchodom kapitána holandskej reprezentácie.

„Musíme dávať viac gólov, s tým súhlasím. Ale stačí dať o jeden viac ako súper,“ povedal tréner „červených diablov“ pre pár týždňami.

„Presne o tom premýšľam. A samozrejme, že stále potrebujeme kreatívnych a rýchlych hráčov na krídlach. Povedal som to už pred piatimi mesiacmi, pred troma mesiacmi a teraz to hovorím opäť. Potrebujme posily a stále sme v procese tvorby ideálneho mužstva,“ zamyslel sa Van Gaal.

Takmer 32-ročný Robben, napriek veku, tieto požiadavky určite spĺňa a Bayern by sa ho teoreticky nemal problém zbaviť. Napokon, na svoju šancu čakajú nádejné talenty Douglas Costa a Kingsley Coman, ktorým by sa práve Holanďanovým odchodom uvoľnilo miesto v základnej zostave.

Man United sa už pokúsili Robbena získať v roku 2004. Ten, v tom čase hrajúci za PSV Eindhoven, im však dal košom a posilnil rivala z Chelsea.

Páčil by sa vám „Lietajúci Holanďan“ predvádzajúci svoju povestnú rýchlosť a kľučku v drese „červených diablov“?

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk