ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Real plánuje oživiť ofenzívu, získať Moratu či Lewandowského nebude jednoduché
zdroj: TASR/AP

Real plánuje oživiť ofenzívu, získať Moratu či Lewandowského nebude jednoduché

Real Madrid chce vystužiť svoje ofenzívne rady minimálne o jedno hviezdne meno. „Biely balet“ sa podľa najnovších správ bude snažiť získať jedného z dvojice Robert Lewandowski – Álvaro Morata

Real Madrid chce po skončení aktuálnej sezóny vystužiť svoje ofenzívne rady minimálne o jedno hviezdne meno. „Biely balet“ sa podľa najnovších správ bude snažiť získať jedného z dvojice Robert Lewandowski – Álvaro Morata.

O poľského topkanoniera má Real vraj záujem už dlhšiu dobu, tvrdí hráčov agent. „Lewa“ prežíva ďalšiu vydarenú sezónu, keď zaznamenal už štrnásť gólov v doterajších jedenástich bundesligových zápasoch.

Napriek tomu, že desaťnásobný európsky šampión naďalej dôveruje problémovému Karimovi Benzemovi, čoraz viac sa hovorí o príchode ďalšieho útočníka svetového rangu. „Nikto nemôže poprieť, že Real sa zaujíma o Roberta, pretože je to jednoducho fakt,“ vyhlásil agent Lewandowského Cezary Cucharsky. Samotný hráč mníchovského Bayernu, ktorý sa podľa niektorých médií už dokonca začal učiť aj po španielsky, povedal: „V posledných mesiacoch som zo strany Realu nezaznamenal žiadny záujem.“

Návrat strateného syna?

Zahraničné médiá sa rovnako intenzívne zahrávajú s myšlienkou, že Real v lete angažuje svojho bývalého hráča Álvara Moratu. Ten ale vyhlásil, že v turínskom Juventuse je šťastný a nehodlá sa vrátiť do tímu španielskeho giganta.

{+T82806}

Morata začal svoju profesionálnu kariéru práve v Reale, nedokázal si však vybojovať miesto v základnej zostave, preto v roku 2014 za dvadsať miliónov eur zamieril do Juventusu, kde naplno odhalil svoje kvality. Real by ho údajne chcel doviesť späť na San Bernábeu za tridsať miliónov eur.

„Všetky tie reči o mojom návrate do Realu idú mimo mňa. Jediná vec, ktorá ma zaujíma, je, aby som hrával čo najviac a aby som s Juventusom získaval trofeje. To, čo hovoria iní ľudia, ma nezaujíma. Viem, že musím zlepšiť svoje výkony, nie som totiž taký konzistentný ako v minulej sezóne. Potrebujem sa dostať na svoju najlepšiu úroveň. Som však stále mladý, nepochybujem, že sa mi to podarí,“ vraví odhodlane 23-ročný kanonier.

„V Turíne som veľmi šťastný, naozaj neuvažujem nad prestupom do žiadneho iného klubu. V médiách sa často objavujú úplne neoverené informácie, no ja chcem zostať v Juventuse ešte dlhú dobu,“ uisťuje priaznivcov „starej dámy“ Morata.

Samozrejme, agent Ernesto Bronzetti má na vec iný názor. Verí, že ak Real naozaj bude v lete chcieť Moratu získať späť, podarí sa mu to. „Madrid má záujem získať ho späť, no konečné slovo má vždy samotný hráč. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce mesiace. Podstatné je, že Real začína meniť svoju prestupovú politiku. Čoraz viac sa zameriava na prácu s mladými hráčmi a svojimi odchovancami. A Morata tieto kritériá do bodky spĺňa,“ naznačil Bronzetti.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk