ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Benatia varuje konkurenciu: S Costom a Comanom je Bayern ešte viac nepredvídateľný
zdroj: TASR/AP

Benatia varuje konkurenciu: S Costom a Comanom je Bayern ešte viac nepredvídateľný

"S príchodom Kingsleyho Comana a Douglasa Costu sme získali viac možností, vďaka nim je Bayern ešte viac nepredvídateľný," rozhovoril sa Mehdi Benatia

Bayern Mníchov je bez pochýb najtradičnejším mužstvom nemeckého futbalu. “Bavori“ od nepamäti podávajú tie najlepšie výkony ako v domácej súťaži, tak aj na európskej scéne. Sila nemeckého celku je odrazom dlhoročnej dominancie a odmenou za to sú získané trofeje z tých najprestížnejších turnajov.

V klube sa vystriedalo množstvo osobností toho najväčšieho rangu a podľa obrancu Mehdiho Benatiu sú ďalšími veľkými hráčmi v klube letné posily Douglas Costa a Kingsley Coman. Benatia sa nechal počuť, že po podpísaní nových členov tímu sa stal nemecký šampión ešte viac nepredvídateľný.

Reprezentant Maroka je presvedčený, že Costa a Coman, ktorí boli premiérovo povolaní do svojich reprezentačných výberov, sú tými správnymi pre súčasť bavorskej koncepcie. “Máme viac možností, než sme mali pred pár mesiacmi, hlavne v situáciách jeden na jedného.“

“Keď nám v minulej sezóne vypadol Franck (pozn. red. Ribery) a Arjen (pozn. red. Robben) nebolo to pre nás jednoduché. Pre súpera to bola pozitívna správa, no my sme mali problémy. S príchodom Kingsleyho Comana a Douglasa Costu sme získali viac možností, vďaka nim je Bayern ešte viac nepredvídateľný,“ myslí si Mehdi Benatia.

{+T84385}

Na otázku, v čom spočíva najväčšia sila mužstva, Benatia odpovedal: “Hráme sústredene až do posledného hvizdu. Aj keď máme v zápase dominanciu a nehorázne veľký náskok, nepoľavujeme a snažíme sa dosiahnuť ešte viac.“

“Napríklad, v Lige majstrov proti Arsenalu sme neúnavne tlačili dopredu, celých deväťdesiat minút sme sa snažili bojovať, aj keď už bolo jasné, že triumf je náš. Ten zápas bol odkazom pre všetkých v Európe, že to myslíme vážne,“ dodal.

Mníchovský celok si kráča smelo za obhajobou bundesligového titulu, keď v priebežnom sumári ligovej tabuľky má päťbodový náskok pred druhou Borussiou Dortmund. Družina pod vedením Guardiolu je jednou nohou už v osemfinále Ligy majstrov, v skupinovej fáze sa nachádza s ôsmimi bodmi na prvej priečke.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk