ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odštartovala dražba kopačiek pre Čišovského, Škrtel: Podporujeme Čiša
zdroj: TASR

Odštartovala dražba kopačiek pre Čišovského, Škrtel: Podporujeme Čiša

"Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí túto akciu pripravili a prispeli. Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnia dražby," uviedol Marián Čišovský

Pod názvom "Kopeme pre Čiša" odštartovala v týchto dňoch charitatívna akcia, ktorú spustili priatelia slovenského reprezentanta a hráča Viktorie Plzeň Mariána Čišovského. Aj takýmto spôsobom mu chcú pomôcť v boji so zákernou chorobou.

Akcia je pod patronátom organizácie Spolek28, ktorej predsedom je bývalý český reprezentant Pavel Horváth. Cieľom je získanie financií z dražieb kopačiek. Peniaze pôjdu na úpravu bezbariérového bývania pre Čišovského a na jeho rehabilitáciu. Okrem toho poputujú na podporu a pomoc ďalším ľudom s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), ktorou trpí aj Čišovský.

Dražba kopačiek sa začala tento týždeň na stránke www.spolek28.cz. Predbežne potrvá do polovice decembra a získané čiastky pôjdu priamo na účet Spolku 28. Aktuálne sú v ponuke kopačky českého národného mužstva i českých prvoligových tímov. Nechýbajú ani kopačky Pavla Nedvěda, či "slávny" sveter so sobom niekdajšieho trénera Plzne a súčasného kouča českého národného tímu Pavla Vrbu.

K iniciatíve sa už pridali aj futbalisti slovenskej reprezentácie, ktorí takisto prispeli do dražby. "Podporujeme Čiša v jeho ťažkom boji. Rozhodli sme sa venovať aj naše kopačky, verím, že pomôžu. Buď silný a bojuj! Drž sa Čišo," uviedol kapitán slovenského národného tímu Martin Škrtel v tlačovej správe organizátorov akcie.

Vďaka Marekovi Hamšíkovi budú v dražbe kopačky jeho spoluhráčov z Neapola Gonzala Higuiana a Lorenza Insigneho. Juraj Kucka zasa zabezpečil kopačky kolegov z AC Miláno Nigela de Jonga a Luiza Adriana. V ponuke sú aj "kanonierske" kopačky bývalého reprezentanta a najlepšieho strelca nemeckej bundesligy Mareka Mintála. V najbližších dňoch sa k akcii "Kopeme pre Čiša" pridajú aj tímy slovenskej Fortuna ligy.

Všetky kopačky sú vlastnoručne podpísané samotnými futbalistami, budú zarámované a umiestnené do špeciálnych drevených boxov. "Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí túto akciu pripravili a prispeli. Vopred ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnia dražby," uviedol Marián Čišovský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Plzeň Viktoria

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk