Liga majstrov: Tesné víťazstvá Bayernu a Istanbulu
zdroj:

V prvom štvrťfinálovom súboji Ligy majstrov zvíťazil na Old Trafforde Bayern Mníchov nad domácim Manchesterom United prekvapujúco 1:0 a vytvoril si tak výbornú východiskovú pozíciu pred mníchovskou odvetou (18. apríla). V súboji titanov na Old

{+r4}V prvom štvrťfinálovom súboji Ligy majstrov zvíťazil na Old Trafforde Bayern Mníchov nad domácim Manchesterom United prekvapujúco 1:0 a vytvoril si tak výbornú východiskovú pozíciu pred mníchovskou odvetou (18. apríla). V súboji titanov na Old Trafforde sa hralo od úvodných minút vo vysokom tempe. Súperi sa predbiehali v rýchlosti zakladania útokov, no ani jeden z tímov v úvodnej polovici stretnutia gólovo neuspel. Manchester vyjadril územnú prevahu iba počtom rohových kopov, na ktoré v I. polčase vyhral 4:1. Španielsky arbiter Nieto ukázal okrem iných žlté karty aj domácemu Beckhamovi a hosťujúcemu Salihamidžičovi, čo znamená, že v mníchovskej odvete budú chýbať. V úvode druhej časti hry vytiahol osvedčené zbrane Bayern. V 47. min skončil Effenbergov priamy kop z hranice šestnástky tesne nad brvnom Barthezovej bránky. O šesť minút neskôr sa parádnou strelou prezentoval Elber, jeho strelu však vyškriabal Barthez na roh. Po zmene strán hráči vôbec nepoľavili v tempe, no viac šancí si vypracoval prekvapujúco Bayern. Barhez sa pri pokusoch Elbera a Jeremiesa prekonával, pri pokuse Zicklera mu pomohlo brvno. Prišla však 86. min a po Effenbergovej rozohrávke a Salihamidžičovom hlavičkovom priťuknutí sa za chrbát domácej obrany dostal striedajúci Brazílčan Paulo Sergio a sám zoči-voči gólmanovi Manchesteru nezaváhal - 0:1. Bayern najtesnejšie víťazstvo udržal až do konca a pred odvetou v Mníchove si vytvoril dobrú pozíciu na postup do semifinále.
V druhom utorňajšom štvrťfinálovom súboji zvíťazil Galatasaray Istanbul nad obhajcom trofeje Realom Madrid 3:2, hoci po skončení prvého polčasu favorizovaný Real viedol ešte 2:0. Rozhodujúci tretí gól domácich strelil v 75. min brazílsky útočník v službách Galatasarayu Jardel. Odveta v Madride je na programe 18. apríla. Real na pre slovenský futbal známom štadióne Ali Sami Yen od začiatku potvrdzoval, že neprišiel hrať na remízu. Od úvodných minút hrali hostia aktívne a v 35. min po prihrávke Figa stredopoliar Ivan Helguera hlavou otvoril skóre. Pre Helgueru to bol piaty úspešný zásah v tejto sezóne LM. O jedenásť minút neskôr vhodil do šestnástky domácich dlhú loptu z autu Roberto Carlos, tam výborne zapracoval Makelele a jeho strela skončila v sieti Taffarelovej bránky (0:2). Hneď po prestávke svitla domácim, ktorí prestriedali dvoch hráčov, nádej na dobrý výsledok. V 47. min fauloval Makelele Hasana Sasa a pokutový kop premenil na prvý gól ´Galati´ Ümit Davala. V ďalšom priebehu Turci zvýšili aktivitu a výsledok sa dostavil. V 66. min sa o vyrovnanie postaral rýchly Hasan Sas, ktorý volejom poslal loptu druhý raz do siete Casillasa (2:2). Turci pokropení živou vodou napokon doviedli zápas do víťazného konca. V 75. min poslal Fatih Akyel z pravej strany presný center na hlavu Jardela a brazílsky kanonier svojím šiestym gólom v tejto sezóne LM rozhodol o trochu prekvapujúcom víťazstve domácich nad favorizovaným Realom.

Manchester United - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)