ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Bardejove vyrastá úplne nový futbalový stánok, hrať sa na ňom bude už o rok
zdroj:

V Bardejove vyrastá úplne nový futbalový stánok, hrať sa na ňom bude už o rok

A ktovie, možno si na ňom raz niekedy zahrá aj niektorý z reprezentačných výberov, keďže bude spĺňať parametre a kritériá UEFA pre štadióny kategórie 2

Na nový štadión sa už tešia aj v druholigovom Bardejove, kde sa koncom septembra naplno rozbehla prvá etapa rekonštrukcie. Po zemných a búracích prácach nasleduje vybudovanie základov pre tribúny, ktoré budú osadené ešte do konca tohto roku.

Ako informuje oficiálna webstránka mesta Bardejov, zmenou prejde kompletne celý štadión. Pribudnú nové sedačky, tráva, reflektory, striedačky, hygienické zariadenia. Kapacita po renovácii bude približne 4000 miest. Fanúšikovia určite privítajú, že zanikne 400 metrov dlhá atletická dráha a ihrisko tak bude posunuté bližšie k hlavnej tribúne.

"Celkové rozpočtové náklady na rekonštrukciu štadióna sú takmer 1,5 milióna eur, z toho 750 000 eur predstavuje dotácia zo štátneho rozpočtu, ktorá bude vyplácaná prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu. Z týchto finančných prostriedkov budú postavené tribúny vrátane ich zastrešenia. Zvyšné finančné prostriedky budú zabezpečené z rozpočtu mesta. Do konca roka 2015 by mal zhotoviteľ preinvestovať na stavbe sumu 430 000 eur. Po realizácii zemných a búracích prác by mali na štadióne pribudnúť hygienické zariadenia na tribúnach, vodovodné a kanalizačné prípojky k hygienickým zariadeniam a elektroinštalácia. Začne sa aj s výstavbou prístupovej komunikácie okolo ihriska," informuje portál bardejov.sk.

Do konca júla 2016 by podľa harmonogramu mala byť hotová trávnatá plocha vrátane vykurovania a zavlažovania. Už v auguste 2016 by štadión mohli bardejovskí futbalisti využívať naplno. A ktovie, možno si na ňom raz niekedy zahrá aj niektorý z reprezentačných výberov, keďže bude spĺňať parametre a kritériá UEFA pre štadióny kategórie 2.

Fotogalériu z prebiehajúcej rekonštrukcie si môžete prezrieť TU!

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk