Gólostroj Trenčína spustil svojim premiérovým gólom Jančo: Neskutočná emócia (video)
zdroj: astrencin.sk

"Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Matúš Bero. Snažil som sa ho aspoň sčasti zastúpiť. Snáď sa mi to podarilo," dodal rodák zo Zamaroviec

Trenčín v sobotu hostil Zlaté Moravce, ktoré pricestovali pod Čákov hrad nabažené triumfom nad Žilinou. ViOn chcel podobný úspech zopakovať aj proti majstrovi, na toho však ešte nedozrel.

[huste]22070[/huste]

Zverenci trénera Ševelu začali svoj triumf budovať už v jedenástej minúte, keď sa do čierneho trafil premiérový strelec vo Fortuna lige Denis Jančo. Osemnásťročný stredopoliar dostal šancu v zostave, keďže jeho skúsenejší kolega Matúš Bero mal stopku kvôli kartám. Na prvý gól medzi seniormi mu stačili len tri zápasy!

"Bola to neskutočná emócia. Gólovú situáciu si ani poriadne nepamätám. Videl som pred sebou voľný priestor, vystrelil som a lopta skončila v sieti," raduje sa Jančo. Pre pripomenutie, pred jeho presným zásahom odviedol dobrú robotu Gino Van Kessel, ktorý mu spätnou prihrávkou pripravil výbornú pozíciu na skórovanie. Prvý gól v lige bude niečo stáť. "Nebránim sa. Viem, že každá sranda niečo stojí."

Člen reprezentačnej devätnástky si uvedomuje, že na svojom poste má obrovskú konkurenciu. Matúš Bero je momentálne vo forme a s deviatimi gólmi kraľuje ligovým strelcom. Denis Jančo ale dokázal, že môže byť adekvátnou alternatívou. "Tréner mi už minulý týždeň naznačil, že budem hrať. Určite ma tým motivoval. Vždy sa snažím pracovať na sto percent a snažil som sa svoju príležitosť dostatočne využiť. Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Matúš Bero. Snažil som sa ho aspoň sčasti zastúpiť. Snáď sa mi to podarilo," dodal na záver v rozhovore pre astrencin.sk rodák zo Zamaroviec.

ViOn na gól Janča odpovedal už o deväť minút neskôr, keď na 1:1 vyrovnával De Souza. To bolo ale zo strany hostí všetko. Wesley ešte do polčasu zvýšil na 2:1 a v druhom dejstve sa k nemu pridal i Rabiu - 3:1. Definitívnu bodku za stretnutím dal gólom do vlastnej siete Tipurić - 4:1. Úradujúci majster tak má na čele tabuľky naďalej päťbodový náskok pred druhým Slovanom, Zlaté Moravce sú so štrnástimi bodmi na deviatej priečke.