ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mladí Seničania stále neveria, tréner Dojčan: Zrútil sa nám svet (video)
zdroj: fksenica.eu

Mladí Seničania stále neveria, tréner Dojčan: Zrútil sa nám svet (video)

"Všetci sme sa po zápase rozplakali. Možno už nikdy nič podobné nezažijeme, možno už takáto príležitosť v živote nepríde. Všetko toto na nás vtedy doľahlo. Bolo veľmi ťažké udržať slzy," priznal Nikolas Včelka

Mladých Seničanov delili len sekundy od toho, aby v predkole UEFA Youth League vyradili taliansky FC Turín. Po bezgólovej domácej remíze si zverenci trénera Dojčana v odvete verili. Vďaka Matejovi Kosorinovi sa v 39. minúte ujali vedenia a od naplnenia svojho sna neboli ďaleko.

Tesné vedenie sa Záhorákom nepodarilo udržať veľmi dlho. Už o minútu neskôr bolo vyrovnané, keď sa presadil Simone Edera. Aj výsledok 1:1 však do ďalšej fázy posúval slovenského zástupcu.

Ten v druhom polčase odolával tlaku domácich. Turínčania pohrozili strelou z hranice šestnástky, ktorá skončila na žrdi, inak sa ale cez kompaktne hrajúcich Seničanov nedokázali presadiť. Až prišla predposledná minúta z nadstaveného času a opäť udrel Simone Edera - 2:1. Hráči Senice už nemali čas ani silu streliť vyrovnávajúci a zároveň postupový gól. O pár sekúnd totiž hlavný rozhodca poslednýkrát fúkol do píšťalky.

"Všetci sme sa po zápase rozplakali. Možno už nikdy nič podobné nezažijeme, možno už takáto príležitosť v živote nepríde. Všetko toto na nás vtedy doľahlo. Bolo veľmi ťažké udržať slzy," priznal v rozhovore pre fksenica.eu kapitán tímu Nikolas Včelka.

Obrovské sklamanie neskrýval ani tréner Jozef Dojčan: "Zrútil sa nám svet. Mne osobne úplne. Dlho som to nevedel predýchať a stále nás to všetkých bolí. Takto dostať gól v poslednej minúte. Pre jeden tím je to obrovské sklamanie, pre druhý obrovská eufória. My sme, bohužiaľ, boli tí, čo po stretnutí plakali."

Podobné slová ako tréner zvolil aj autor otváracieho gólu odvetného stretnutia Matej Kosorin: "Obrovské sklamanie. Nikdy som nič podobné nezažil. V týchto minútach sa nám všetkým zrútil svet. Strašné chvíle."

FC Turín U19 – FK Senica U19 2:1 (1:1) - prvý zápas sa skončil 0:0 a do ďalšieho kola postúpil Turín
Góly: 40. Edera, 90+3. Edera – 39. Kosorin, ŽK: Nemček, Junas, rozhodoval Pejin (CRO), 8000 divákov

FC Turín: Zaccagno – Carissoni, Mantovani, Aurileto, Procopio (84. Segre) – Tindo (57. Beradi), Osei, Edera, Zenuni – Martino, Bortoluz (66. Candellone)

FK Senica: Junas – Kozák, Včelka, Kubrický, Nemček – Rajník, Varga, Krč, Jedinák – Mráz, Kosorin (66. Svatík)

Najnovšie z klubu: Torino AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk