ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lukáčik v španielskom klube Levante
zdroj:

Lukáčik v španielskom klube Levante

"Býval som v akadémii, kde je o hráča maximálne postarané po všetkých stránkach. K dispozícii na trénovanie majú sedem ihrísk, posilňovňu, regeneráciu a ďalšie veci," vyslovil sa Kristián Lukáčik

V uplynulých dňoch sa zúčastnil testov v španielskom prvoligovom klube Levante UD slovenský futbalista a hráč Podbrezovej, sedemnásťročný Kristián Lukáčik. A jeho meno zarezonovalo medzi predstaviteľmi klubu.

"V prvom rade chcem poďakovať mojej agentúra AA Sports Management za starostlivosť a umožnenie týždňového testu, a zároveň aj Adriánovi Lučanovi za sprostredkovanie účasti v klube Levante UD. Bola to veľká futbalová škola trénovať a zahrať si aj zápas v najvyššom mládežníckom tíme Juvenil A. Tréningy sú zamerané len a len s loptou, rôzne menšie prípravné hry a bago. Hra Španielov sa zakladá na krátkych prihrávkach a veľkej výmene miesta, množstvo narážačiek a veľký pohyb hráčov. Každý hráč je silný na lopte, snaží sa robiť jeden na jedného a je to zaujímavé hrať s takými hráčmi... Hra má vysoké tempo, kde každý hráč ide na sto percent! Na tréningu je sedem ľudí, ktorí sa o vás starajú, či už pitný režim a iné záležitosti. Je tam hlavný tréner, dvaja asistenti, lekár a ďalší ľudia. To u nás nevidieť... Býval som v akadémii, kde je o hráča maximálne postarané po všetkých stránkach. K dispozícii na trénovanie majú sedem ihrísk, posilňovňu, regeneráciu a ďalšie veci. Zažil som množstvo vecí, ktoré u nás nezažijete a vlastne som videl ako vyzerá fungovanie vo veľkom klube," vyslovil sa sedemnásťročný futbalista Podbrezovej Kristián Lukáčik, ktorý každé dopoludnie raňajkoval v spoločnosti hráčov seniorského mužstva Levante.

{+T83698}

"Je to neskutočne krásny pocit, keď sa na raňajkách stretnete s hráči ako je Deyverson, Juanfran a další... Zážitky na celý život. Teraz viem, akým smerom sa mám uberať," dodal ,,Kiko" ako prezývajú talentovaného futbalistu Kristiána Lukáčika, ktorý sa stretol s kapitánom Levante Juanfranom, či útočníkom Rubenom Garciom Santosom.

Náš spolupracovník Adrián Lucan žijúci na Pyrenejskom poloostrove, ktorý je bývalým hráčom banskobystrickej Dukly a kedysi hral na Štiavničkách spoločne s Viktorom Pečovským, dôverne pozná klub Levante UD a neraz zdôraznil, že dostať slovenského hráča na španielsky trh je doslova snom. Podarilo sa! "Kristián sa ukázal v dobrom svetle, absolvoval tréningový proces a odohral aj jeden zápas. Preukázal futbalovú vyspelosť, osobnú inteligenciu a predstavitelia klubu sa vyjadrili na jeho adresu len pochvalne. Kiko ich doslova zaujal a čoskoro spracujú komplexný posudok na jeho adresu od troch trénerov. Som nesmierne rád, že tento talentovaný chlapec urobil dobré meno slovenskému futbalu," skonštatoval Adrián Lucan.

Najnovšie z klubu: Levante

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk