ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žiadny odchod do Man City, Bayern si chce Guardiolu udržať
zdroj: TASR/AP

Žiadny odchod do Man City, Bayern si chce Guardiolu udržať

"Vieme, že ho chcú aj iné kluby, ale my si ho chceme udržať," povedal výkonný riaditeľ Bayernu Karl-Heinz Rummenigge pred odletom do Londýna

Vedenie nemeckého veľkoklubu Bayern Mníchov verí, že tréner Pep Guardiola bude aj naďalej pokračovať vo svojej úspešnej kariére v metropole Bavorska. Španielskemu koučovi vyprší zmluva s Bayernom po skončení aktuálnej sezóny, o jeho služby už prejavilo záujem viacero špičkových európskych klubov. Spomínal sa predovšetkým interes Manchestru City.

Guardiola prišiel do Mníchova v júli 2013 po tom, ako v pozícii kormidelníka získal s FC Barcelona v priebehu štyroch rokov až dvanásť trofejí. S Bayernom dvakrát vyhral domácu bundesligu, v aktuálnej sezóne majú Bavori po deviatich kolách stopercentnú bilanciu a smerujú za ďalším titulom. Vedenie klubu si chce služby úspešného trénera poistiť čo najskôr.

"Rokovania aktuálne prebiehajú, do konca roka by sme radi oznámili pozitívne správy. Verím, že Pep u nás zostane aj po skončení aktuálnej sezóny. Vieme, že ho chcú aj iné kluby, ale my si ho chceme udržať," povedal výkonný riaditeľ Bayernu Karl-Heinz Rummenigge pred odletom do Londýna, kde Mníchovčania v utorok nastúpia na zápas Ligy majstrov proti domácemu Arsenalu.

Nemecký klub vedie tabuľky F-skupiny, keď doteraz vyhral oba zápasy. V opačnej pozícii je Arsenal, ktorý zatiaľ nemá ani bod. Práve úspech v Lige majstrov s Bayernom chýba Guardiolovi v životopise, ale Rummenigge verí, že aj to raz príde. "Výsledky jeho koncepčnej práce s tímom sú evidentné. Verím, že sa čoskoro dočkáme aj úspechu na medzinárodnej scéne," dodal Rummenigge.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk