ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dominik Holec zbiera skúsenosti v Tepličke, chce zaujať trénera Hapala
zdroj: MediaProSports

Dominik Holec zbiera skúsenosti v Tepličke, chce zaujať trénera Hapala

"Mojím cieľom je hlavne odchytať čo najviac zápasov, pomôcť tímu a po dlhšom zranení sa dostať do povedomia futbalovej verejnosti," prezradil pre profutbal.sk Holec

Talentovaný brankár Dominik Holec sa rozhodol zbierať skúsenosti v druholigovej Tepličke nad Váhom. Kmeňový hráč MŠK Žilina je súčasťou širšieho kádra slovenskej "dvadsaťjednotky". Aby bol čo najviac na očiach trénerovi Hapalovi, rozhodol sa skúsiť šťastie u nováčika druhej ligy, za ktorého odohral už dva zápasy. Profutbal.sk dvadsaťjedenročného gólmana vyspovedal.

Dominik, ako sa zrodilo vaše hosťovanie v Tepličke?
Dominik Holec: "Hosťovanie sa zrodilo pomerne náhodou, dohodli sme sa na polročnej spolupráci. Až v posledný deň prestupového obdobia sme sa s mojim agentom pánom Venglošom dozvedeli, že Teplička chce riešiť brankársky post. My sme pre mňa akurát hľadali vhodné pôsobisko na nasledujúce mesiace. Nakoniec sme sa rozhodli pre túto možnosť."

Prečo ste si vybrali práve tím nováčika druhej ligy?
"Potrebujem predovšetkým pravidelne chytať a dostať sa do zápasového tempa. Ostatné mužstvá na Slovensku už mali brankársku otázku dávno vyriešenú, Teplička navyše prejavila o moje služby záujem. Nebolo veľmi nad čím rozmýšľať."

S akými cieľmi ste prišli do Tepličky?
"Mojím cieľom je hlavne odchytať čo najviac zápasov, pomôcť tímu a po dlhšom zranení sa dostať do povedomia futbalovej verejnosti. Budem robiť všetko pre to, aby som si vypýtal pozornosť trénera reprezentácie do 21 rokov pána Hapala. Reprezentovať Slovensko bola pre mňa vždy pocta a ten najvyšší cieľ."

{+T82919}

Odporučili Vám toto hosťovanie aj tréneri v Žiline?
"Žiadne veľké odporúčania som nedostal. O Tepličke som vedel, pretože je to v okolí Žiliny. V tíme poznáme takmer všetkých hráčov, keďže väčšina z nich prešla mládežníckymi kategóriami práve v MŠK Žilina."

Teplička ako jediný tím v celej druhej lige ešte neokúsila chuť víťazstva. Veríte, že sa to už čoskoro zmení?
"Pevne verím, že áno. Snáď to čo najskôr zlomíme a dostaneme sa tak do psychickej pohody, s ktorou prichádzajú aj dobré výsledky. Zatiaľ sme na dne tabuľky, no urobíme všetko pre to, aby sme sa z toho dna odlepili a už sa naň nevrátili."

Absolvovali ste výborný debut za Tepličku, keď ste si v stretnutí s Rimavskou Sobotou udržali čisté konto (0:0). Cez týždeň ale prišla vysoká prehra 0:4 s Prešovom. Pokazilo to ten dobrý pocit z úspešného štartu v tíme nováčika?
"Samozrejme, nula hneď v prvom zápase za nový tím poteší. Keď však vzápätí príde v ďalšom stretnutí takýto výsledok, tak to zamrzí. Nikoho neteší, keď zo zápasu odíde bez bodového zisku. Musíme ale športovo uznať, že Prešov bol lepší a víťazstvo si zaslúžil. V stretnutí s Tatranom som mal oveľa viac práce, ako v spomenutom dueli s Rimavskou Sobotou."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk