ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenské tímy do Intertota známe po sobotňajšom 32. kole
zdroj:

Slovenské tímy do Intertota známe po sobotňajšom 32. kole

V. Wänke: "Čas nás netlačí, dve slovenské mužstvá do Intertoto Cupu, spĺňajúce všetky stanovené kritériá, musíme definitívne nahlásiť na UEFA najneskôr do 31. mája"

Slovenský futbal budú tak ako vlani zastupovať v letnej európskej pohárovej klubovej súťaži Intertoto Cup 2004 {+r667}dva tímy. Do stanoveného marcového termínu prejavilo záujem kvarteto Žilina, Trnava, Dubnica a Inter Bratislava.

 "Podmienkou účasti v Intertote je umiestnenie tímu do 8. miesta v aktuálnej tabuľke najvyššej súťaže. V tomto ročníku to vychádza po odohratí 32. kola Corgoň ligy, ktoré je na programe v sobotu 22. mája. Napriek tomu nás čas netlačí. Dve slovenské mužstvá, spĺňajúce všetky stanovené kritériá vrátane licenčných podmienok, musíme do sídla UEFA v Nyone definitívne nahlásiť najneskôr do 31. mája, takže desať dní máme ešte k dobru. Keďže Žilina bojuje o titul, v hre o miestenku do Intertota prakticky zostáva iba trojica Trnava, Dubnica, Inter. Dôležité bude v ich prípade poradie v aktuálnej tabuľke najvyššej slovenskej súťaže po spomínanom 32. kole," povedal pre agentúru SITA športový riaditeľ Slovenského futbalového zväzu a zároveň predseda ligovej komisie SFZ Vladimír Wänke.

Od nadchádzajúcej sezóny 2004/2005 vstúpi vo všetkých členských štátoch UEFA do platnosti klubový licenčný systém a v európskych klubových súťažiach už môžu nastúpiť iba tímy, ktoré splnili všetky kritériá na udelenie licencie.

Výkonný výbor SFZ na základne podkladových správ na svojom nedávnom zasadnutí rozhodol o tom, že stanovené podmienky a prísne európske kritériá v tomto smere splnili dosiaľ iba tri kluby Corgoň ligy - FK ZTS a.s. Dubnica, Inter Bratislava a.s. a FK Dukla Banská Bystrica a.s. V súvislosti s Intertoto Cupom je zaujímavé, že dosiaľ najlepšie postavený tím Spartak Trnava (získal 44 bodov) by potom vzhľadom na to, že nemá vysporiadané všetky potrebné náležitosti, nemohol účinkovať v tejto letnej súťaži. Šancu by dostala dvojica Dubnica (41 bodov) a Inter Bratislava (39 bodov).

"Nič nie je ešte isté. Kluby, ktorým nebola udelená licencia, ju môžu získať v odvolacom konaní. To budú adresovať na komisiu Rady SFZ pre preskúmanie rozhodnutí. Až po ich definitívnom stanovisku ohľadom licencií potom môžeme do Nyonu poslať na UEFA dve mužstvá, ktoré budú Slovensko reprezentovať v Intertoto Cupe," dodal V. Wänke.

Ako je známe, začiatkom apríla vyžrebovali v sídle Európskej futbalovej únie program nadchádzajúceho ročníka tejto letnej pohárovej súťaže. Z dvojice slovenských mužstiev čaká na ´vyššie´ nasadený tím v 1. kole (termíny: 19., resp. 20. júna - prvé zápasy, 26., resp. 27. júna - odvety) súper z ďalekého Arménska, po prípadnom postupe by narazil klub zo SR v 2. kole (termíny: 3. a 4. júla - prvé zápasy, resp. 10. a 11. júla - odvety) na českého zástupcu a v boji o účasť v semifinále (termíny: 17. a 18. júla - prvé zápasy, resp. 24. júla - odvety) potom na holandský klub.

Druhý slovenský klub pocestuje v 1. kole do Maďarska, v prípadnom 2. kole by potom nasledovala cesta na Balkán - do Slovinska, prípadne Bosny a Hercegoviny. Z Intertoto Cupu si účasť v Pohári UEFA 2004/2005 vybojujú tri tímy, do tohtoročnej letnej súťaže sa prihlásilo spolu 61 tímov.

Najnovšie z klubu: Doněck Šachtor

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk