ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Máme kvalitu, čoskoro to dokážeme, odkazuje útočník Podbrezovej Melunović
zdroj: zpfutbal.sk

Máme kvalitu, čoskoro to dokážeme, odkazuje útočník Podbrezovej Melunović

"Zatiaľ ani ja so sebou nie som spokojný. S tým, koľko som dal gólov. Ale verím, že to príde, je to otázka pár zápasov, ak získame pár bodov a odohráme dobré zápasy, pôjdeme nahor," verí Melunović

Vedenie Podbrezovej v lete urobilo poriadny prievan v hráčskej kabíne. Vymenilo sa množstvo hráčov, prišiel nový tréner, čo sa v úvode sezóny odzrkadľuje aj na výsledkoch. "Železiari" doposiaľ odohrali šesť ligových duelov, po ktorých im v tabuľke patrí deviata priečka. Kvalita, akou ich káder disponuje, im však velí bojovať o vyššie pozície.

Jedným z hráčov, ktorí mali Podbrezovej zaistiť umiestnenie v hornej polovici tabuľky, je legionár Alen Melunović. Toho v minulosti mnohí prirovnávali k bosnianskemu útočníkovi Edinovi Džekovi. Melunović rozbiehal profesionálnu kariéru v Tepliciach, kde pred ním pôsobil aj spomenutý Džeko. So súčasným koučom Podbrezovej Zdenkom Frťalom, ktorý ho stiahol na Horehronie, sa stretol vo Varnsdorfe. Časť kariéry strávil v Ústí nad Labem, v FK Sarajevo či v poľskom Widzew Lodž. Ako sa dostal na Slovensko?

"Oslovil ma najprv tréner Zdenko Frťala, neskôr podbrezovský klub. O mojom rozhodnutí prestúpiť sem rozhodlo to, že mi tréner a vedenie klubu vysvetlili víziu, projekt, o ktorý nám všetkým ide. Je jasné, že nás čaká ťažká práca, ale všetci veríme, že naplníme ciele, ktoré sme si vytýčili," rozhovoril sa pre klubový web 25-ročný zakončovateľ a na margo ambícií ešte dodal: "Pri mojom rozhodovaní zavážil fakt, že mi bolo povedané, že v Podbrezovej sú výborní chalani, že je tam skvelá partia ľudí aj vo vedení klubu, že sa modernizuje štadión a klub má ambíciu v budúcich rokoch bojovať o európske poháre. To rozhodlo. Verím klubu a som presvedčený, že moje pôsobenie v Podbrezovej bude úspešné."

{+T82244}

Zatiaľ však Melunović svoj potenciál nenapĺňa. Vo viacerých dobrých šanciach zlyhal, na konte má len jeden gól, keď v súboji proti Michalovciam premenil pokutový kop. "Zatiaľ nemáme toľko bodov v tabuľke, koľko by sme si predstavovali, ale naša výkonnosť pôjde hore. Sme skoro nový mančaft a mám pocit, že sme potrebovali čas zvyknúť si jeden na druhého. Na to niekedy potrebujete odohrať viac zápasov. Som však čiastočne spokojný s tým, ako hráme, má to hlavu aj pätu, ale mrzí ma hlavne to, koľko máme bodov. Chýbalo nám aj trochu šťastia v predchádzajúcich zápasoch. Napríklad so Skalicou sme mali jednoznačne vyhrať, celý zápas sme boli lepší a ja sám som zahodil dve tutovky, ktoré som mohol premeniť," sype si popol na hlavu dobre stavaný útočník.

So svojimi výkonmi zatiaľ Melunović spokojný nie je, no verí, že už čoskoro sa situácia obráti k lepšiemu: "Nie som spokojný s tým, čo som zatiaľ predviedol, koľko som dal gólov. Ale verím, že to príde, je to otázka pár zápasov, ak získame pár bodov a odohráme dobré zápasy, pôjdeme nahor. Náš mančaft má totiž kvalitu a dokážeme ju všetkým našim fanúšikom. Vymenil som už viacero klubov, ale takúto partiu som ešte nezažil. Toľko skvelých chalanov v kabíne má máloktorý mančaft. Cítim, že pôsobenie v Podbrezovej ma posunie veľmi vysoko."

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk