ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pecko trénerom Ružomberka, Tittel športovým riaditeľom
zdroj: TASR

Pecko trénerom Ružomberka, Tittel športovým riaditeľom

Štyridsaťosemročný Tittel bude zodpovedný za ružomberský futbal zo športovej stránky. Na starosti bude mať dianie okolo A-mužstva, ale aj mládežníckych tímov

Novým hlavným trénerom MFK Ružomberok sa napokon stane Ladislav Pecko, ktorý na poste nahradí Ivana Galáda. Dušan Tittel bude vo fortunaligovom klube zastávať funkciu športového riaditeľa. Informoval o tom vo svojom piatkovom vydaní denník Šport.

Štyridsaťsedemročný Pecko, bývalý kouč Slovana Bratislava, Tatrana Prešov a slovenských mládežníckych reprezentácií, povedie mužstvo už v sobotňajšom dueli ôsmeho kola najvyššej súťaže na ihrisku Podbrezovej. Štyridsaťosemročný Tittel bude zodpovedný za ružomberský futbal zo športovej stránky. Na starosti bude mať dianie okolo A-mužstva, ale aj mládežníckych tímov. Celé zloženie realizačného tímu a aj zmeny vo vedení klubu by mal v piatok odobriť majiteľ MFK.

Ružomberok bol bez hlavného kormidelníka od minulého týždňa, keď po vzájomnej dohode skončil vo funkcii doterajší kouč Ivan Galád. Následne dostal Tittel od majiteľa MFK ponuku v dvoch rovinách - buď zasadne na pozíciu hlavného trénera, kde by mu pomáhal jeho bývalý asistent Pecko, alebo na post športového riaditeľa. V hre bolo podľa Športu dokonca aj jeho pôsobenie v oboch funkciách. Nakoniec trénerský post v dolnoliptovskom klube prevzal Pecko, ktorý trénoval mužstvo už minulý týždeň s doterajšími členmi realizačného tímu – asistentom Jánom Bírešom a trénerom brankárov Marekom Rodákom. Tittel, ktorý nedávno abdikoval na post trénera Slovana Bratislava, zobral funkciu športového riaditeľa.

Pod vedením Galáda nevyšiel ružomberským futbalistom vstup do novej sezóny Fortuna ligy, po siedmom kole majú na konte iba päť bodov a ako jediný tím nulu v kolónke výhier. Mužstvu spod Čebraťa patrí v tabuľke aktuálne desiata priečka.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk