ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sapara spečatil svoj návrat pod Čebrať, v hre je aj príchod Lačného
zdroj: TASR

Sapara spečatil svoj návrat pod Čebrať, v hre je aj príchod Lačného

Marek Sapara definitívne spečatil svoj návrat do Ružomberka, keď sa s vedením klubu dohodol na dvojročnej zmluve

Marek Sapara definitívne spečatil svoj návrat do Ružomberka, keď sa s vedením klubu dohodol na dvojročnej zmluve.

Tridsaťtriročný kreatívny stredopoliar sa Liptákom upísal po tretíkrát. Najprv ešte v mladom veku prestúpil pod Čebrať z 1. FC Košice. "Ružu" doviedol ako kapitán k triumfu v lige i národnom pohári. Následne odišiel do Rosenborgu, neskôr strávil podstatnú časť svojej kariéry v Turecku. Postupne vystriedal Ankaragucu, Trabzonspor, Gaziantepspor či Osmanlispor.

Druhýkrát si Sapara "tľapol" s predstaviteľmi Ružomberka v jarnej časti minulej sezóny, keď do klubu prišiel na hosťovanie z Osmanlisporu. Po niekoľkých vydarených zápasoch však prišlo nešťastné obnovenie zranenia v súboji proti Zlatým Moravciam, ktoré šikovného záložníka vyradilo z hry na niekoľko mesiacov. Dnes sa niekdajší slovenský reprezentant pomaly ale isto vracia do diania. Ukončil spoluprácu s Osmanlisporom a od začiatku tohto týždňa sa pripravoval s Ružomberčanmi. To, o čom sa dlho šuškalo, sa napokon stalo realitou a Marek Sapara podpísal s MFK dvojročnú zmluvu.

Podľa denníka Šport sa schyľuje aj k ďalšiemu zaujímavému návratu pod Čebrať, čoskoro by mohol s vedením MFK podpísať zmluvu bývalý kanonier Ružomberka Miloš Lačný. Dvadsaťsedemročný útočník trénuje s Ružomberčanmi od začiatku tohto týždňa. Futbalový svetobežník by tak popri Pavlovi Masarykovi, Martinovi Jakubkovi či Tomášovi Ďubekovi ešte viac zvýraznil ofenzívnu silu "Ruže".

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk